ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 00:30

"Verilen ceza için çok üzgünüm"


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu tarafından bir maç seyircisiz oynama cezası için "Son derece üzücü bir durum. Ceza nedeniyle kişisel olarak derin bir üzüntü içindeyim." dedi.

Takımının kendi sahasında 1461 Trabzon ile oynadığı ve 3-2 kaybettiği karşılaşma sonrasındaki toplantıda konuşan tecrübeli hoca, "Söylenecek birşey yok. Futbolun ve bütün sporların doğasında şu varki önce isteyeceksiniz. Tabiki istemek yüzde yüz başarıyı getirmiyor ama istemeden de başarı gelmiyor. Biz 60 dakika iyi oynadık fakat son 30 dakikada rakip bizden daha iyi oynadı poziyonlar buldu. Bizi yenmenin onur ve gururunu yaşadılar." dedi.

Öte yandan UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu tarafından Bate Borisov maçında saha dışından saha içine atılan maddeler nedeniyle seyircisiz oynama cezasının verilmesini ise Aykut Kocaman, şöyle yorumladı: "Hakikaten çok üzücü bir durum. Derin bir üzüntü içindeyim. Çeşitli defalar yurt içindeki maçları seyircisiz oynamak zorunda kaldık. UEFA tarafından ikinci kez ceza almak hiç hoş değil. Son derece üzücü bir durum. Birşey söylemek istemiyorum. Çünkü suya yazı yazmak gibi oluyor. Söylediklerimizin hepsi boş gibi geliyor. İşin kötü tarafı aynı cezanın tekrarı durumunda cezanın daha da artacağı söyleniyor. Gerçekten çok üzgünüz. Fenerbahçe teknik direktörü değil, bir futbolsever olarak, bir ülke vatandaşı olarak yazık."

Bir gazetecinin "Pazar günü Beşiktaş ile derbi maça çıkacaksınız. Bunla ilgili neler söyleyeceksiniz ?" sorusuna ise Kocaman, "İki takım açısından da çok önemli bir karşılaşma. Bu maç sadece lige tutunmak için değil aynı zamanda kuvvetli bir rüzgar almka açısından da önemli gözüküyor. Rakip kendi sahasında oynayacak olmanın avantajına sahip. Bizde şu an durum itibari ile güçlü durumdayız. Kendi oyun planlarını yansıtan avantajlı olacaktır. Bunun Fenerbahçe olması için hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Basın toplantısına katılan Recep Niyaz da "Üzgünüz kelimesi ile başlamak istemezdik. Üzüntü duyduk. Grubu lider bitirmiştik. Beşiktaş maçını ön planda tutsakda yenilme lüksümüz yoktu. Rakibi tebrik ediyorum." dedi.

Toplantıda yer alan Beykan Şimşek ise "İstemediğimiz bir sonuç oldu. Hatalardan ders çıkarak önümüzdeki maçlara daha iyi hazırlanacağzı." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER