ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 22:22

Vehbi Emre Güreş Turnuvası’nın tanıtımı yapıldı


1. Golden Grand Prix 31. Uluslararası Vehbi Emre Büyükler Grekoromen Güreş Turnuvası’nın tanıtım toplantısı, Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya’nın katılımıyla yapıldı.

    Gönen Otel’de gerçekleştirilen toplantıda, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya ile Bahçelievler Belediye Başkanı ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Osman Develioğlu'nun yanı sıra, Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Naci Arkan, teknik direktör Hakkı Başar, güreşçiler Rıza Kayaalp ve Selçuk Çebi, hazır bulundu.

    Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya, basın mensuplarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, ilk uluslararası oraganizasyonlarını Vehbi Emre Turnuvası ile başlattıklarını kaydetti.

    Turnuvanın en büyük özelliğinin ilk uluslararası turnuvaları olduğunun altını çizen Hamza Yerlikaya, Bahçelievler Belediyesi'nin turnuvanın bütün masfarlarını üstlenerek sponsoru olduğunu dile getirdi.

    Yerlikaya, Acıbadem Hastanesi'nin de güreşin sağlık sponsoru olduğunu belirterek, ileriki günlerde bu konuyla ilgili program düzenleyeceklerini de kaydetti.

    Basın toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda da bulunan Yerlikaya, turnuvaya her yıl 6 - 7 ülke sınırından katılım olduğunu bu sene ise sayının arttığını söyledi.

    Yerlikaya, "İran ve Kazakistan her siklete 2 kişi getiriyor. Bu kadar da değerli. Rusya, Kazakistan ve İran da Avrupa Şampiyonası'na gidecek takımlarını bu turnuvada belirliyor. Medyanın ve kamuoyunun desteği çok büyük. Sporseverlerimiz de salonumuzda bizlerle beraber olacaktır." diye konuştu.

    Bahçelievler Belediye Başkanı ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Osman Develioğlu ise güreşin ata sporu olduğunu hatırlatarak, "Güreşte başarıyı elde ettiğimiz zaman halkımız daha çok kendisine geliyor. Son olimpiyatlara baktımğızda güreşte 1 altınımız 2 altınımız olsaydı başarılı dönmüş olacaktık. Güreşte altın olmaması başarısızlık gibi gösterdi. Federasyonumuzun çalışmaları önemli." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER