ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 18:22

Ve Daum imzaladı

Ve Daum imzaladı

Bursaspor'un yeni Teknik Direktörü Christoph Daum, kendisini 2 yıllığına Yeşil-Beyazlı kulübe bağlayan sözleşmeyi imzaladı.


Bursaspor Kulübü ile daha önce prensip anlaşmasına varan  Alman Teknik Direktör Christoph Daum, iki yıllık sözleşme imzaladı. 
 
Özlüce Tesisleri'nde taraftarlara açık olarak düzenlenen imza  töreninde konuşan Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Rıdvan Şen, Bursaspor'u tercih  ettiği için yönetim kurulu adına Daum'a teşekkür etti. 
 
Daum ise Türkçe, "Burada olmaktan çok mutluyum" diyerek başladığı  konuşmasını, Almanca sürdürdü. 
 
Yönetim ve taraftarlarla birliktelik sağlayarak elinden geldiğinin en  iyisini yapacağına inandığını vurgulayan Daum, Türkiye'nin, ikinci vatanı  olduğunu söyledi. 
 
Anlaşma ve sözleşme sürecinin kısa sürdüğünü belirten Daum, şöyle  konuştu: 
 
"Sözleşmeyi sonuçlandırdıktan sonra üzerime düşen görev, en kısa  sürede bilgileri toplayıp bir an evvel işime koyulmak olacak. Kısa zaman içinde  topladığım bilgilerle değil, bundan sonra birlikte toplayacağımız bilgilerle  yolumuza devam edeceğiz. Benden önceki teknik direktör arkadaşıma da bundan  sonraki kariyerinde başarılar dilerim. Daha önce çalıştırdığım takımların başında  çok kez Bursa Atatürk Stadı'nda maçlara çıktım. Yeşil-beyazlı taraftarların  oluşturduğu atmosferi çok iyi biliyorum. Taraftarlardan aynı atmosferi yeniden  görmek istiyorum. Camia olarak birlikte hareket edip bütün olmamız gerekiyor.  İnsan, sırtını duvara dayar. Buraya geldim, sırtımı duvara dayıyorum ve o duvarın  taraftarlar olduğunu hissediyorum." 
 
Daum, prensip olarak anlatmaktan ziyade işini yapmaya çalıştığını dile  getirdi. 
 
Lafı uzatmadan görevine, sahaya dönmek istediğini bildiren Daum,  "Herkesin burada beni kalben karşıladığını görüyorum. Herkese teşekkür ederim.  Söz veriyorum, elimden gelenin en iyisini Bursaspor'un başarısı için  göstereceğim" ifadesini kullandı. 
 
Daha sonra iki yıllık sözleşmeyi imzalayan Daum'a, törene katılan bir  grup taraftar sevgi gösterisinde bulundu. 
 
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER