ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Eylül 2013 Cuma 17:03

Van'da Plaj Futbolu Bölge Eleme maçları başladı

Vanda Plaj Futbolu Bölge Eleme maçları başladı


Türkiye'nin 5 farklı bölgesinde, Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen 'Plaj Futbolu Bölge Eleme' maçları start aldı. Van bölgesinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin (YYÜ) ev sahipliğinin yaptığı ve YYÜ Su Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilen plaj futbolunda 8 takım katılırken, ilk karşılaşma İskele ile Köy Hizmetleri karşı karşıya geldi. 3 gün boyunca sürecek olan karşılaşmalarda başarılı olan takımlar Antalya'da final oynayacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan YYÜ Su Sporları Eğitim Uygulama Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Faruk Alaattinoğlu, YYÜ'nün, Van gölü havzasının yüzmeye ev sahipliği yaptığı gibi plaj futbolunda ev sahipliği yaptığını belirtti.

YYÜ'nün ilk defa TFF Plaj Ligi müsabakalarına ev sahipliği yaptığını bu müsabakaların bölgesel bazda yapıldığını anlatan Doç. Dr. Alaattinoğlu, "5 farklı bölgeden futbol takımları yarışıyorlar. Bu müsabakalar sonucunda Türkiye finali Antalya’da gerçekleşiyor. Burada da birinci olan takımımız ülkemizi ülke dışında temsil edecek. Biz YYÜ olarak son 2 yıldır su sporları konusunda düzenlediğimiz etkinlikleri yerel ölçüde ulusal ölçüye taşımak istiyoruz." dedi.

Çalışmaların başladığını ancak bazı eksiklerinin olduklarını kaydeden Alaattinoğlu, "Buradaki mekânın bir projesi yapıldı. Önümüzdeki yıl kısmet olursa kapalı mekânları, ışıkları dev ekranlarda karşılaşmaları izleme imkânı gece maçlarının izlenebildiği bir alana dönüştüreceğiz buraya. Dolayısıyla burası hem üniversitemize, hem ilimize hem de bölgemize güzel organizasyonların yapıldığı zamanın geçirildiği bir mekan olarak kullanılması konusunda çalışmamız var. Bu çalışmanın ilk örneğini de bugün yapılan plaj futbolu ile görüyoruz." ifadelerini kullandı.

YYÜ Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Kemal Sargın ise Van’da 8 takımın katıldığını amaçlarının bu tür etkinlikleri bölgesel yapmayı hedeflediklerini anlatarak, şöyle konuştu: "Bu yıl sadece Van’dan takımlar turnuvaya katlıyor. Önümüzdeki yıl turnuvaları inşallah bölgesel olarak yapacağız."
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER