ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 15:41

Vali Güzeloğlu başarılı sporcuları ödüllendirdi


Mersin'de Sosyal Destek Programı'nca (SODES) desteklenen, Açık Okul Projesi kapsamında, Akdeniz Oyunları Spor Müsabakaları'nda dereceye giren sporcular ve takımlar Vali Hasan Basri Güzeloğlu tarafından ödüllendirildi.

Seyfi Alanya Spor Salonu'ndaki törende konuşan Vali Güzeloğlu, yaptığı açıklamada, Türk çocuklarının hayatın her alanında başarılı ve mutlu olmalarını ve hayata güvenle bakmalarını istediklerini kaydetti. Mersin Valiliği tarafından başlatılan ‘Açık Okul’ projesinin Türkiye’de model alınarak tüm illerde uygulanmaya başlayan bir proje haline geldiğini vurgulayan Güzeloğlu, şunları söyledi:

"Bu yıl üçüncü kez uyguladığımız bu projenin çocuklarımızın sportif alanlardaki etkinlikleri ile daha da zenginleştiğini söyleyebiliriz. 20 Haziran’da 17’nci Akdeniz Oyunları’nın açılışı yapılacak. Tüm sporcularımızı da bu organizasyona davet ediyorum. Mersin’in ev sahipliği yapacağı oyunların ‘3 Kıta Tek Yürek’ sloganıyla gerçekleşeceğini bir daha hatırlatmak isterim.

24 Akdeniz üyesi ülkenin 6 bin sporcusu oyunlar kapsamında Mersin’e geliyor. Her branşta en heyecanlı yarışmalar ilimizde yapılacak. Biz Mersin olarak çocuklarımızla birlikte bu büyük organizasyona coşku katıyoruz. İnşallah çocuklarımız hem eğitim hem spor alanında ülkemizin yüzünü güldürecek başarılara imza atacaklar.”

Konuşmaların ardından kız ve erkek kategorilerinde 11 farklı spor branşında dereceye giren 164 takım ile bin 224 sporcu kupalarını ve madalyalarını Vali Güzeloğlu'nun elinden aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER