ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 13:19

Vali Demir, Acıpayam'lı milli atleti ödüllendirdi

Vali Demir, Acıpayamlı milli atleti ödüllendirdi


Denizli'nin Acıpayam ilçesinde yetişip, 2005 yılında milli takıma çağrılan ve 2006'dan bu yana Türkiye'deki şampiyonalarda önemli başarılar elde eden milli atlet Ümmü Kiraz, Denizli Valisi Abdülkadir Demir tarafından ödüllendirildi.

Türkiye'yi olimpiyatlarda ve Avrupa şampiyonalarında başarıyla temsil eden Ümmü Kiraz Vali Demir'i makamında ziyaret etti. Ziyarette Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile Ümmü Kiraz hazır bulundu. Kasımpaşa Spor Kulübü'nün sporcusu olan milli maratoncu, haftada ortalama 200 kilometre koştuğunu, sabahın erken saatleri ve akşamüstü olmak üzere günde iki antrenman yaptığını söyledi.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirten Vali Demir ise, gençlerin her alanda sporla tanıştırıldığını ve bu konuda bakanlığın küçük yaşlardan itibaren spor yaptırılması için projeler hazırladığını ifade etti. Demir, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakanımız ve Bakanımız profesyonel sporcu yetişmesi ve dünya yarışlarında hem de olimpiyatlarda Türkiye'nin başı dik bir şekilde çıkması için çok önemli çalışmalar yapıyorlar. Bu kapsamda Ümmü Hanım, bu sporculara örnek gösterilebilecek bir sporcu. Atletizm branşında ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etti. Yoğun çalışma ortamı nedeni ile kendisi kısıtlı bir zaman bularak Denizli'ye geldi. Ziyaretinden dolayı çok mutlu olduk. Kendisine bundan sonraki yarışlarda başarılar diliyoruz."

Konuşmaların ardından Vali Demir, sporcu Ümmü Kiraz'a altın hediye etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER