ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2014 Çarşamba 12:32

Vahid Halilhodzic’in Cardozo Planı

Vahid Halilhodzicin Cardozo Planı

Vahid Halilhodzic, milli arada yıldız oyuncu Oscar Cardozo’yu tam anlamıyla hazır hale getirerek, yeni bir oyun stili oluşturmak istiyor.


Alınan başarısız sonuçların ardından oyun planını değiştirmeyi düşünen Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, milli arada yıldız oyuncu Oscar Cardozo’yu tam anlamıyla hazır hale getirerek, yeni bir oyun stili oluşturmak istiyor.

Spor Toto Süper Lig’de 5. haftanın geride kalmasına rağmen henüz galibiyetle tanışamayan Trabzonspor’da eleştiri oklarını üzerine çeken ve kalıp-kalmayacağı tartışılan teknik direktör Vahid Halilhodzic, başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile yaptığı görüşmenin ardından yola devam etme kararı alırken, milli ara sonrası yeni bir sayfa açmayı planlıyor. Ligde ve Avrupa’da işlerin kötü gitmesinin ardından yeni bir oyun stili geliştirmeyi planlayan Boşnak çalıştırıcı, milli arada takımın yıldız oyuncusu Oscar Cardozo’yu tam anlamıyla hazır hale getirerek, oyun planını bu oyuncu üzerine kurmanın hesaplarını yapıyor.

CARDOZO İLE ÖZEL GÖRÜŞME

Trabzonspor’a geldiği günden beri hazır olmayan ve beklentilere henüz karşılık veremeyen yıldız oyuncu Cardozo, teknik direktör Vahid Halilhodzic ile bir araya geldi. Milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı oyuncusundan iyi değerlendirmesini isteyen teknik direktör Vahid Halilhodzic, takımın sıkıntılı günler geçirdiği bu dönemde fiziksel ve teknik yönden kendisini hazır hale getirmesinin içinde bulundukları durumdan çıkmaları adına büyük bir katkısının olacağını belirtti. Cardozo’dan kendisini biraz daha geliştirmesini beklediğini ifade eden Boşnak çalıştırıcı, yıldız oyuncunun sahada yeteri kadar pas alması için de farklı oyun stratejileri üzerinde duracağı belirtiliyor.

KÖKSAL SADIKLAR SOSYAL MEDYADA İSYAN ETTİ

Trabzonspor Stadyum ve Amatör Branşlardan Sorumlu Yöneticisi Köksal Sadıklar, Legia Warszawa ve Karabükspor mağlubiyetleri sonrası oluşan olumsuz havaya sosyal medyadan isyan etti.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Köksal Sadıklar, kendisine ait sosyal medya hesabından, "Yıllardır aynı senaryodan bıkmadınız mı? O hoca gitsin, bu hoca gelsin; o yönetim gitsin, biz gelelim. Oyuncular gitsin, biz alalım. Trabzonspor Kulübü kimsenin umurunda değil. Oyuncu kulübün üzerinde olmamalı. 30 yıldır ilk defa bir hoca Trabzonspor formasının başkandan da, hocadan da, oyunculardan da daha büyük olduğunun mücadelesini veriyor. ’Hocam bu adamlar yıldız onları idare edelim dediğimde’ formayı tutarak ’en büyük yıldız bu formadır’ diyor. Yazıktır, tarihi bir fırsat yakaladık. Biraz sabredelim, göreceksiniz hepimiz bambaşka bir Trabzonspor göreceğiz. Bu kulübün büyüklüğünü herkes anlayacak. Anlamak istemeyenler ise hak ettiğini bulacaktır" dedi.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER