ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 14:48

Uygun: İçler acısı bir Türk futbolumuz var

Uygun: İçler acısı bir Türk futbolumuz var


Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Türk Milli Takımı’nın Macaristan karşısında alınan beraberlikle Dünya Kupası’na gitme şansını kaybettiğini ifade ederek, “Milli takım olarak gitmemek acı verici tabi. Tabi üzüntü verici. Artık Türk futbolunda yeni bir yapılanmanın şart olduğunun göstergesi aslında. İçler acısı bir Türk futbolumuz var.” dedi.

Gelal Doğan Tesisleri’nde basın mensupları ile bir araya gelen Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, A Milli Futbol Takımı'nın gidişatı hakkında açıklamalarda bulundu. 2014 Dünya Kupası’na gidilememesinin üzüntü verici olduğunu dile getiren Uygun, şunları söyledi:

“Dünya Kupası’na biz gidiceğiz. Yani gitmek isteyenler gidecek. İzlemek için varsa maç biletin gidersin. Milli takım olarak gitmemek acı verici tabi. Biraz ümit varmış gibi gözükse de gerçekleri söylemek de fayda var, gidemedik. Yeni bir oluşumun bu kadar çabuk başarı elde edememesi, hazırlık maçlarında elde edilen başarının tam tersinde bir orantı çizdik. Tabi üzüntü verici. Artık Türk futbolunda yeni bir yapılanmanın şart olduğunun göstergesi aslında. İçler acısı bir Türk futbolumuz var.”

Alt yapıya yeterince önemin verilmediğini, bunun da milli takıma yansıdığını belirten Uygun, her takımın başına prolisanslı hocanın getirilmesi gerektiğini ve bu hocaların ücretlerini federasyon tarafından karşılanabileceğini söyledi. Biran önce sistemin değişmesi gerektiğini vurgulayan Uygun, “Bu sistemin değişmesiyle birlikte Türk futbolunun başarıya gideceğini düşünüyorum. Milli Takımımız da bir türlü takım oyununu sahaya yansıtamadı. O eksikliklerin alt yapıdan kaynaklanan eksiklikler olduğunu düşünüyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı’yı A Milli Futbol Takımı'nın başına getirenlerin hocanın arkasında durması gerektiğine dikkat çeken Uygun, "Abdullah Avcı’yı güvenip getirdiyseniz sonuna kadar da arkasında durmanız gerekir. Ne kadar çok hocanızın arkasında durabiliyorsanız, ne kadar çok hocanıza o güveni gösterebiliyorsanız, ne kadar çok başarısız olursanız olun, siz hocanız ile birlikte hareket edebiliyorsanız mutlaka başarı gelecektir." diyerek şunları söyledi:

"Abdullah Avcı genç milli takımlarda çok önemli başarılar elde etmiş, çok değerli bir hocadır. Abdullah Hocanın başarısız olacağını düşünmüyorum. Atık geldiyse onun yanında durmamız lazım. Ben o zaman da söylemiştim. Milli Takımdan Türkiye’den biri olacaksa; başarısı, duruşu ve karizması ile Fatih Terim’dir. Genç jenerasyondan biri olacaksa Ertuğrul Sağlam demiştim. Yabancı olacaksa da Lucescu demiştim. Bu üç hoca hak ediyor demiştim. Milli Takım yetkililerinin Abdullah Avcı’nın da hak ettiğini düşünerek getirdiler. Bizde sonuna kadar destekleriz.”

GENÇLERBİRLİĞİ DEPLASMANINDAN İSTEDİĞİMİZ SONUÇLA DÖNECEĞİZ

Hafta sonu kendilerini zorlu bir maç beklediğini ifada eden Uygun, kazandıkları zaman neleri değiştirebileceklerini hep birlikte gördüklerini söyledi. Sakatlıklarda büyük ölçüde uğraştıklarını belirten Uygun, son oynanan Eskişehirspor maçında sakatlanan Wilton’un muhtemelen sezonu kapattığı bilgisini verdi. Uygun, şöyle devam etti:

“Bizi Ankara’da Gençlerbirliği gibi hafta sonunda çok zorlu bir maç bekliyor. Kazandığımız zaman herhalde neler olabileceğini benden çok sizler de tahmin edebiliyorsunuz. Onun hazırlıklarına başlayacağız. Onları en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız. Gaziantepspor oyun anlayışı ile felsefesi ile isteği ve arzusu ile futbolcuların kendi bireysel yeteneklerin sergilediği, kazanma adına her şeyini sahaya yansıttığı bir maçı her beraber geride bırakıp istediğimiz sonucu alıp tekrar döneriz. Tabi Wilton’un sakatlığı çok üzdü. Şuan da tam netleşmedi ama doktorumuz bu hafta içinde haberini verir. Düşündüğümüz gibi ise beklide sezonu kapatacak.”

RİGA BOYA SPONSORLUK GÖREVİNİ YERİNE GETİRMİYOR

Maddi yönde yaşanan sıkıntılara değinen Uygun, Riga Boya’nın sponsorluk görevini yerine getiremediğini, Sanko Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ile sporsorluk anlaşması imzalamayı istediklerini dile getirdi. Uygun, şöyle devam etti:

“Başta sayın Valimiz olmak üzere, Sanko’nun Başkanı Sayın Abdulkadir Konukoğlu ağamızdan da destek istiyoruz. Riga Boya şirketsel olarak yaşadığı sıkıntılardan dolayı, şuanda bizim sponsorumuz olmakla birlikte sponsorluk görevini yerine getiremiyor. Ekonomik anlamda katkı sağlayamıyor. Dolayısıyla formamızın önündeki reklamı değiştirme hakkına sahibiz. Oraya da Konukoğlu ailesinin reklamı yakışır. Ben onların bu reklamı vermesini açıklıyorum.”

FATİH TERİM’İN READ MADRİD KARŞISINDA GEREĞİNİ YAPACAĞINA İNANIYORUM

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin yakaladığı başarılardan dolayı tebrik eden Uygun, Avrupa’daki bulundukları konum ve yaptıkları başarı ile Türkiye’yi gururlandırdığını söyledi. Bu sayede Türkiye’nin de puanının arttığına belirten Uygun, her iki takıma da başarılar diledi. Uygun şunları kaydetti:

“Onların puanlarını yükseltmesi demek bizlerin de Avrupa’ya futbolcu göndereceğimiz takımın artması demek. Ben Galatasaray’a da Fenerbahçe’ye de başarılar dilerdim. Galatasaray’a UEFA Kupası’nı kaldırma başarısını göstermiş, Türkiye’nin en önemli kulüplerinden bir tanesi. Şampiyonlar Ligi’nde de Fatih Terim gibi bir imparatora sahipler. Çok Başarılı bir şekilde Read Madrid’de gereğini yapacaklarına eminim. Her iki takımımızı da Allah yüzünü kara çıkarmasın, her ikisine de başarılar diliyorum.”

Gaziantep Arena stadı hakkında da açıklamalarda bulunan Uygun, Antep’e Anadolu’daki en büyük stadı kazandıracaklarını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER