ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 20:37

Üstsüz poz veren kayakçı Chamoun hakkında soruşturma


Üstsüz poz veren Lübnanlı kayakçı Jackie Chamoun hakkında, Lübnan Spor Bakanlığı tarafından soruşturma açıldı.
Bir takvim için verdiği üstsüz pozlar nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Lübnanlı kayakçı Chamoun, söz konusu olay hakkındaki düşüncelerini AA'ya değerlendirdi.
Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 22. Kış Olimpiyat Oyunları'nda ülkesini temsil eden Lübnanlı sporcu, katıldığı ve 58. sırada tamamladığı alp disiplini slalom 1. yarışının ardından yaptığı açıklamada, ülkesinde tartışmalara yol açan söz konusu pozların kendisinde rahatsızlık yaratmadığını belirterek, "Olan oldu ve geride kaldı. Artık sadece yarışlarıma odaklandım" dedi.
Yaşananların yarışlardaki performansını etkilemediğini belirten Lübnanlı sporcu, böyle konuları kendisine dert edinmediğini ve geçmişi değiştiremeyeceğini dile getirerek, "Bunun gibi küçük şeyler beni rahatsız etmez. Her ne kadar ülkem için büyük bir tartışma konusu olsa da, benim hayatım aynen devam ediyor ve benim için sorun teşkil etmiyor" ifadesini kullandı.
Ailesi ve hayranlarının kendisini desteklemeye devam ettiğini aktaran Chamoun, "Onlar sadece yarışlarda elimden gelenin en iyisini yapmamı bekliyor. Lübnanlılar da Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinden bana destek mesajı atıyor" diye konuştu.
Ülkesinde büyük bir kesimin kendisiyle gurur duyduğunu ve arkasında durduğunu belirten Chamoun, "Destekçilerim, madalya almamın ya da şampiyon olmamın önemli olmadığını, ülkemi başarıyla temsil ettiğimi söylüyor. Ben de Lübnanlı olmaktan gurur duyuyorum" değerlendirmesini yaptı.
Katıldığı Alp disiplini slalom yarışında ülkesi için elinden gelenin en iyisini yaptığını ve varış çizgisini tamamlayarak ikinci yarışa çıkmaya hak kazandığını hatırlatan 22 yaşındaki milli kayakçı, "Olimpiyatlara katıldığım için çok mutluyum. Sonraki yarışta daha başarılı bir sonuç elde etmeyi hedefliyorum" dedi.
Ailesi ve ülkesinden gelen federasyon yetkililerinin de Soçi'de bulunduğunu belirten Lübnanlı kayakçı, izleyicilerin kendisine gösterdiği yoğun ilgiden memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER