ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mayıs 2013 Perşembe 16:56

Usta: "Devrime ihtiyaç var"

Usta: "Devrime ihtiyaç var"

Trabzonspor'da yarın başkan adaylığını açıklayacak olan Medical Park Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, "Trabzonspor'da devrime ihtiyaç var" dedi.


Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD Trabzon Şubesi'ni ziyaret eden Muharrem Usta, geliri 75 milyon lira olan Trabzonspor'un borcunun 230 milyon lira olduğunu ileri sürerek, "Her şeyi hacizli, ipotek altında, hisselerini satmış, yaprak kımıldamıyor. Feci durumda bir kulüp. Bu bir kader mi? Onun için diyorum ki; biz buraya devrim yapmaya geldik. Trabzonspor, ne kadar büyükse taraftarı o kadar güçlüdür, lobileri o kadar güçlüdür. Lobileri sınırı aşar, UEFA çevresinde öyle lobilerin olur ki orada kıyamet kopar. Yurt dışı ayağında Trabzonspor'un lobi gücünün ne kadar olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyle bir şey yok. Benim şahsi lobi gücüm muhtemelen daha çoktur. Trabzonspor, böyle bir kulüp değildir. O nedenle ben buna soyundum. Beni kimse itemez. Ben itilip kalkılmaya gelecek bir adam değilim. Öyle bir başkan adayı değilim. Bugün itilen adam yarın çekilir. Bir lastiğin ucunda olursan herkes bir yere çeker seni. Ben böyle bir adam değilim" ifadesini kullandı.

"YA BÜYÜK KULÜP OLURUZ YA DİYARBAKIRSPOR GİBİ"

Usta, Trabzonspor'un adeta dip yaptığını ifade ederek, "Trabzonspor, tarih yazacak büyük bir başarıya, kalıcı bir kulüp olmaya mahkumdur bu günlerde. Dip yaptık zaten. Bu ekonomik durumdan çıkılamaz. 75 milyon gelirle bü yukün altından kimse kalkamaz. Trabzonspor, bu kongrede iki sorudan birinin cevabını bulacak. Ya büyük kulüp olur, ya Diyarbakırspor'un düştüğü duruma düşer. Bu kadar net söylüyorum. Bunu da seçecek olan delegedir" dedi.

Muharrem Usta, Şenol Güneş'le görüş alışverişi içinde geçen bir yemek yediklerini de vurgulayarak, "Bence idarecilikle ilgili bir şey düşünmüyor. Teknik adam olarak hayatını sürdürmeye niyetli. Kendine göre yaptığı hesaplar var. 'Trabzonspor'a yönetici, teknik adam olarak gelir misin?' diye bir kelime ima dahi etmedim. Dostça sohbet oldu" ifadesini kullandı.


 
 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER