ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 21:43

Uşak’ta ki Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4. ayak yarışı sona erdi


Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2013 yılı faaliyet programında yer alan ve Uşak’ta düzenlenen Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4. Ayak yarışı sona erdi.

31 Ağustos Cumartesi günü sıralama turları sonrasında, bugün saat 12:00‘da Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ve eşi, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve eşi, İl Jandarma Komutanı Fuat Kömürcü ve eşi, protokol mensupları ve binlerce vatandaşım katılımı ile start aldı.

Uşak Belediyesi ile TİTUS-Feronia Motosiklet ve Doğa Sporları Kulübü (TİMOTOK) tarafından organize edilen şampiyonaya 60 sporcu katıldı. Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4'ücü Ayak yarışında Süpermoto A, Süpermoto B, Süpermoto S3, Süpermoto Gençler 85 cc ve Süpermoto Minikler 65 cc kategorilerinde 32 sporcu yarıştı.

Yarış aralarında deneyimli motorcuların yaptığı akrobasi gösterileri ise nefes kesti. SM Minikler 65cc, SM Gençler 85cc, SM (B), SM (A) ve SM S3 kategorilerinde yapılan nefes kesen yarışlarda, Süpermoto A'da Ata Nurcan birinci, Şakir Şenkalaycı ikinci ve Harun Çabuk üçüncü olurken Süpermoto B kategorisinde Nazlıcan Aydın birinci, Recep Gülsever ikinci, Burak Özel üçüncülüğe ulaştı. Süpermoto S3'de ise ilk sırayı Asrın Rodi Pak, ikinciliği Uzay Cankat Bengiç ve üçüncülüğü Talha Zengin aldı. Süpermoto minikler 65 cc'de Deniz Öncü birinci, Bahattin Sofuoğlu ikinci, Ata Kahvecioğlu üçüncü olurken, Süpermoto gençler 85 cc'de Cem Öncü birinci, Taha Keklik ikinci, Efnan Valimaki üçüncü oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER