ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 12:11

Üniversiteye hazırlanan buz hokeycilere "özel ders"


Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu (TBHF) Başkanı Orhan Duman, üniversite sınavlarına hazırlanan Buz Hokeyi Milli Takım sporcularına derslerinden geri kalmamaları için kamp süresince özel öğretmen görevlendirdiklerini bildirdi.
Duman, yaptığı açıklamada, 13-15 Şubat tarihleri arasında Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu 18 yaş altı Dünya Şampiyonası 3. Klasman B Grubu müsabakalarına Kocaeli'nin ev sahipliği yapacağını belirtti.
Rakiplerinin HongKong ve Güney Afrika olacağını vurgulayan Duman, 29 Ocak tarihinden itibaren Milli Takımlar Sportif Direktörü Tarık Göçmen yönetiminde kampa devam eden sporcuların yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini vurguladı.
Milli takımın günde çift buz antrenmanı yaptığını belirten Duman, şunları kaydetti:
"Kamp süresince sporcularımıza, üniversite sınavları hazırlık döneminde oldukları için derslerinde yardımcı olacak bir özel ders öğretmeni görevlendirdik. Milli takımımıza kamp süresince derslerinden geri kalmamaları için özel ders öğretmeni hergün etüd çalışması yaptırıyor. Bu sayede sporcular derslerinden de uzak kalmıyor. Aileler ve sporcular sağlanan bu imkandan oldukça memnun. Millilerimiz şampiyonaya hazırlanırken aynı zamanda yoğun kamp temposunda ders çalışmayı da ihmal etmemiş oluyorlar."
Duman, Kocaeli'de ev sahipliği yapacakları organizasyonunda, Milli Takıma çok güvendiğini ve başarılı olacaklarına inandığını belirtti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER