ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:59

UNİLİG'de dereceye girenlere 1 milyon 160 bin TL ödülverildi


Üniversiteler Ligi’nde erkekler ve kadınlar kategorisinde ilk 3’e giren takımlara ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen gecede aldılar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından bu sene ilk defa düzenlenen Üniversiteler Spor Ligi’nde ÜNİLİG dereceye giren üniversiteler, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da katıldığı bir törenle toplam 1 milyon 160 bin TL tutarındaki ödüllerini aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Bahadır, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkan Vekili Cem Uğurlaş ÜNİLİG’de dereceye giren üniversitelerin rektörleri ve sporcuları ile çok sayıda davetli katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ÜNİLİG’in ilk sezonunda beklenenden daha iyi bir noktaya geldiğinin altını çizerek, “ÜNİLİG, büyük bir heyecanla istediğimiz, hedeflediğimiz, önem verdiğimiz bir projeydi. Gençlerimizdeki arzu ve istek bizi bu projeyi hayata geçirmeye teşvik etti. ÜNİLİG, ilk sezonunda beklenenden daha iyi bir noktaya geldi. Emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

"Üniversitelerimizde spor heyecanı kat be kat arttı. Seneye bu coşku ve heyecanın daha büyük olacağını düşünüyorum. ÜNİLİG, gelecek sezonda katılım olarak da büyüyecek. En büyük hedeflerimizden birisi de ‘Liseler Ligi’ni hayata geçirebilmek. Okul sporları 2 yıldır kurumumuz tarafından organize ediliyor. Bunu da önümüzdeki dönemde geliştirip liselerimizi de lig kurallarına göre mücadele ettirmeyi amaçlıyoruz.

Biz, bu ülkenin tüm gençlerinin birbirini tanımasını istedik. Batıdaki bir üniversite ile doğudaki bir üniversitenin eşit şartlarda karşılaşmasını istedik. Böylelikle herkes birbirini daha iyi birbirini anlama şansını yakalayacaktır. Hiçbir üniversitemizi ayrı düşünmedik, düşünemeyiz de. Spor, ülke gençlerine kardeş olduklarını anımsatmak için çok önemli bir araç.”

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da ÜNİLİG ile ilgili istatistiki bilgiler vererek başladığı konuşmasında, herkesin büyük bir gayret gösterdiğini ve Bakan Kılıç’ın ‘En büyük hayalimdi’ dediği organizasyonun ilk yılını başarıyla tamamladıklarını söyledi.

ÜNİLİG Basketbol’da dereceye giren takımlar ve aldıkları ödüller ise şu şekilde;

Kadınlar (02-06 Mayıs)
1. İstanbul Üniversitesi
2. 19 Mayıs Üniversitesi (Samsun)
3. TOBB Üniversitesi (Ankara)

Erkekler (08-10 Mayıs)
1. Zirve Üniversitesi (Gaziantep)
2. Turgut Özal Üniversitesi (Ankara)
3. Trakya Üniversitesi (Edirne)

Ödül miktarları:
1.'lere 50.000 TL
2.'lere 30.000 TL
3.'lere 15.000 TL 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER