ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 00:26

Ünal Aysal'dan Sneijder açıklaması

Ünal Aysaldan Sneijder açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Sneijder ve Drogba transferleriyle ilgili yapılan eleştirilere cevap verdi.


Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’ın Fenerbahçe Kulübü’nün Sneijder’i ayartmak için çalışmalar yaptığı yönündeki açıklamalar konusunda, “Divan başkanımız bir şey olmadan bir söylemde bulunmamıştır.” dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, İktisadi Araştırma Vakfı’nın düzenlediği ‘Spor Yönetiminin Sorunları’ konferansına katıldı.

Konferans öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ünal Aysal, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın Galatasaray’ın transferlerinin, manipülasyon parasıyla yapıldığı şeklindeki açıklamalarıyla ilgili olarak, “Büyük kulüpleri karşı karşıya getirecek bu tür söylemlerden hepimizin kendimizi soyutlamamız lazım. Bunlar hem mesnetsiz hem de gereksiz söylemler. Buna verecek cevabım yok.” ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’ın Fenerbahçe’nin Wesley Sneijder’in transferini engellemeye çalıştığı yönündeki ifadelerinin sorulması üzerine de “Divan başkanımız bir söylemde bulunmuşsa, arkasında bir şey olmadan böyle bir söylemde bulunmamıştır. Ama divan başkanımızın ne söyleyeceği ne söylemeyeceği konusunda benim fazla bir yaptırımım yoktur.” cevabını verdi.

Kendisinin bu konuda bilgisinin olup olmadığı sorulduğunda ise Başkan, şu karşılığı verdi:

“Ben Galatasaray Kulübü başkanıyım. Hiçbir şekilde bu spekülasyonlara katılmam. Elimde bilgi olsa da katılmam.”

Aysal, Sneider ve Drogba transferleriyle ilgili yapılan eleştirilerle ilgili de “Snaijder, 26 yaşında doruk noktasında bir futbolcudur. Buna kimsenin söyleyecek bir şeyi yoktur. Bu tür eleştirileri yapanlar, Türkiye Ligi’ni yakından takip etmeyen arkadaşlardır. Drogba da tecrübesi, kapasitesi ve fizik gücüyle Türkiye Ligi’nde değil; hala bugün dönüp İngiltere liginde de çok rahat oynayabilecek bir oyuncudur.” ifadelerini kullandı.

Transferleri Fatih Terim’le mutabakat içinde yaptıklarını dile getiren Aysal, “Fakat daha çok gol atan daha az gol yiyen bir önceliğimiz oldu.” şeklinde konuştu.

Ünal Aysal, Drogba’nın Fatih Terim’den onay alınmadan transfer edildiği yönündeki bir soruya da “Lüzumsuz gündem yaratmaya çalışıyorsunuz. Fatih Terim'den onay almadan Galatasaray başkanı bir şey yapmaz. Ben sınırlarımı ve yetkilerimi biliyorum. Mesuliyetlerimi de bildiğim için kendimi kuver etmeden bir alış veriş yapmam.” diye cevapladı.

Bu arada Aysal, Drogba için statta herhangi bir tören yapılmayacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER