ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 12:05

Ünal Aysal'dan Mourinho'ya Drogba cevabı

Ünal Aysaldan Mourinhoya Drogba cevabı

Mourinho'nun "Bir gün dönecek" dediği yıldız futbolcu için Başkan Aysal bu ifadeyi kullandı. "Futbolu henüz bırakmak istemiyor. Sıkıntı yok ve işimize bakıyoruz" diye ekledi. Çin'den gelen tazminat


Chelsea'ye dönen Mourinho, 35 yaşındaki Drogba'nın peşini bırakmıyor. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal da Drogba'yı bırakmıyor!.. İngiliz basınına göre Portekizli teknik adam, Fildişili golcüye tekrar Mavilerin formasını giydirmek istedi.

Ancak Drogba Galatasaray'ı bırakmak istemedi ve sezon sonuna kadar olan sözleşmesine sadık kalmayı tercih etti. Fakat Mourinho son bir açıklama daha yaptı. Bu kez Drogba'nın, antrenör olarak Chelsea'ye döneceğinin sinyalini verdi ve "O bir efsane. Futbolunun kalan yıllarının tadını çıkardıktan sonra mutlaka yuvasına dönecektir" dedi.

“O, BİZİM FUTBOLCUMUZ”

Cimbom ise ne futbolcu olarak ne de sonrasında Drogba'yı bırakmaya niyetli değil. Siyahi yıldızın markalaşmış ismi, Cimbom'a güç katıyor ve sızan haberlere göre Sarı-Kırmızılılar, futboldan sonra da bundan faydalanmak niyetinde. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. "Drogba bizim futbolcumuz ve henüz futbolu bırakmak istemiyor" dedi. Aysal, şöyle devam etti: "Bence bunları konuşmak için erken, Sıkıntı yok ve işimize bakıyoruz. Yarın ne olur, onu o zamanla konuşuruz."Geçen sezon devre arasında transfer edilen Drogba, Galatasaray ile Antalyaspor maçında tanışmıştı. TT Arena'daki maçı Başkan Ünal Aysal ile birlikte locada izlemişti.

“KARAKTERİ ÇOK SAĞLAM”

Başkan Aysal bundan bir süre önce yine Mourinho-Drogba konusuyla ilgili gazetemize konuşmuş ve Portekizli teknik adamın, golcü oyuncunun aklını çelemeyeceğini savunmuştu. Aysal, "Drogba karakterli bir futbolcu. Kendisine güveniyoruz" demişti. Drogba'nın sezon sonu bitecek sözleşmesini yenileyip yenilemeyeceği veya antrenör olarak Galatasaray'da mı Chelsea'de mi devam edeceği merak ediliyor.

ÇİN’DE TAZMİNAT KARARI

Diğer taraftan Çin'in Şanghay kulübü, sözleşmesini tek taraflı fesheden ve Galatasaray'a transfer olan Drogba'dan vazgeçmiyor. Drogba ödemelerinin zamanında yapılmadığı gerekçesiyle mukavelesini sonlandırmıştı.

Shangay, Çin Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nda 16milyon euroluk tazminat davası açtı ve 11,5milyon euroya karar verildi. Şimdi konu FIFA'ya taşınacak. Ne var ki Galatasaray rahat. Çünkü Drogba ile yapılan sözleşmeye "Şanghay ile çıkması muhtemel sorunlar da muhatap futbolcudur" maddesi konulmuştu. Cimbom, bugünleri görerek attığı adım nedeniyle çok rahat.

Ergün: Kombinede rekor kırdık Son iki sezonu şampiyon tamamlayan ve Devler Ligi'nde de geçen yıl çeyrek final oynayan Galatasaray'da taraftarın kombine kartlara olan ilgisi tükenmiyor. Sarı-Kırmızılı kulüp, geçtiğimiz günlerde 45 bin kombine bilet satıldığını açıklamıştı.

Ancak gelen yoğun talep üzerine, 1250 kişilik ek kontenjan açılmıştı. Konuyla ilgili konuşan Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, bu biletlerinde kısa sürede tükenmesini beklediklerini söyledi.

Türk futbolunda yine bir ilke imza attıklarını belirten Ergün, "Bugüne dek bize ulaşan 65 bin kombine bilet talebinden 45 binini gerçekleştirdik. Bu bir rekor. Sezon için de satılmak üzere yalnızca üç bin bilet kaldı. Günlük biletlerimizi mecburen bu rakamla sınırlı tuttuk. Gerçekten görülmemiş bir ilgi var" diye konuştu.

(bugün)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER