ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 19:52

Ünal Aysal: Nani benim önceliklerim arasında değil


Galatasaray Kulüp Başkanı Ünal Aysal, transferde sarı - kırmızılı kulüple adı sıkça anılan Luis Nani için, "Benim önceliklerim arasında olan bir konu değil." dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray Lisesi Geleneksel Pilav Günü'nde basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu. İlk olarak pilav günü hakkındaki düşüncelerini aktaran Aysal, "Galatasaray'ın bugün bayram günü, dostlar bir araya geliyor, hasret gideriliyor, herkesin burada çok büyük hatıraları vardır, benim de olduğu gibi." diyerek konuştu.

NANI KONUSU

Adı sıkça Galatasaray'la anılan Manchester United'lı Nani için de açıklamalarda bulunan Başkan Aysal, "Nani için benden bugüne kadar bir şey duymadınız, ciddiye almamanız lazımdı. Nani ile ilgili bir durum yok. Benim önceliklerim arasında olan bir konu değil. İhtiyacımız olan yerler olabilir, onları transfer ederiz. İyi bir takımımız var. Almış olmak için oyuncu alma niyetinde değiliz. Bir pozisyonu güçlendirmek için transfer gerekli ise teknik bir gereksinim varsa ki bana da gelmiş bir dosya yok önümde, gelirse duruma bakarız, teknik gereksinimleri yerine getiririz." şeklinde konuştu.

"ŞARTLAR VE MELO'NUN KENDİ DÜŞÜNCESİ DE ÖNEMLİ"

Sarı-kırmızılı takımda son iki sezondur kiralık olarak forma giyen Brezilyalı futbolcu Felipe Melo'yu kadrolarında tutmak istediklerini belirten Aysal, "Melo için şunu söyleyebilirim, Melo'da şartlar uyarsa, teknik heyet isterse ve de oyuncunun kendisini de kalmak isterse kalır. Şartlar ve Melo'nun kendi düşüncesi de önemli." dedi.

Galatasaray'da yüksek bedelle oynayan Albert Riera'nın geleceğiyle ilgili soru üzerine Aysal, "Riera bu sene aldığı parayı hak etti. Hiç kimsenin aldığı parada gözümüz yok, helal olsun. Riera bu sene faydalı oldu ama aynı yere hocamız değişik bir profil düşünüyorsa, onu da değerlendiririz. Ancak bizim için önemli olan eksik yönlerimizi kuvvetlendirmek. Bu tamamen teknik bir karar, yöneticiler olarak teknik gereksinimleri uygulanır hale getirmek bizim görevimiz." diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nin yabancı oyuncu kontenjanı hakkında gelinen son durumu da basın mensuplarıyla paylaşan Aysal, "Bu konuda Kulüpler Birliği'nin müşterek bir kararı yok. Geçen sezon da Federasyonun bir kararı yok, tek başına bir önerisi var, öyle algıladık biz. Türk futbolunun lehine olduğuna inandığımız her kararın arkasındayız." ifadelerini kullandı.

Kulübün 22 Haziran Cumartesi günü yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda, yönetimde ciddi bir değişiklik olmayacağının altını çizen Başkan Aysal, "Sadece bazı arkadaşlarımızın yerine yenileri giriyor. Bu bir görev değişimi. Galatasaray çok geniş bir camia, herkes burada görev almak ister. Benim de görevim bittiği zaman yerime bir arkadaşım gelecek. Bu zaman içinde yaşanan bir gelişim." açıklamasında bulundu.

GEZİ PARKI EYLEMLERİ

Taksim Gezi Parkı eylemlerinde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarlarının birlikte hareket etmesinin maçlara nasıl yansıyacağının ve Fenerbahçe ile oynayacakları TFF Süper Kupa maçını iki takım taraftarlarının birlikte izleme fikrinin sorulmasını üzerine Ünal Aysal, "Aslında sahada bir rekabet yaşıyoruz. Bunun saha dışına taşmaması gerektiğini her vesileyle söylüyorum. Taraftarlar da son günlerde bunun çok güzel örneklerini verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. Yöneticiler olarak taraftardan aldığımız işareti değerlendirmek ve gerçekleştirmek görevimiz. Bana düşen bir görev varsa bunu memnuniyetle yaparım. Ancak şu kadarını söyleyeyim, Gezi Parkı hareketlerini, bugün artık son derece pasifist, dostane ve tamamen bir toplum psikolojisini en uyumlu şekilde aksettiren bir hareket gibi görüyorum. Hepimiz de buna destek veriyoruz. Bu destek bir yerde kulüplerin birbirleriyle dostluğu kadar, ülkenin, Türk insanın kendi arasındaki dostluk, kardeşlik ilkelerini de çok güzel ifade etmekte."

Aysal, Beşiktaş'ın önümüzdeki sezon maçlarını Türk Telekom Arena ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynamak istemesiyle ile olarak da, "Bundan evvel bu konu konuşuldu, görüşüldü. Neden olmayacağı konusu iki yönetim arasında paylaşıldı. Bu bir inatlaşma değil, Beşiktaş'a karşı katiyetle negatif bir tutum değil. Lütfen bunu böyle anlayın. Sadece ileride çıkabilecek sorunların bugünden öngörülmesi ve bazı risklerin hesaplanmadan alınmaması için bir çalışmaydı. Seçim sonrası gerekirse tekrar oturur, konuşuruz. Çıkar yol bulunursa, bulunur. Ancak bir risk görüyorsak, katiyetle bu yola girmeyiz." diyerek sözlerini tamamladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER