ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2013 Cumartesi 11:06

Ümit Davala’ya tam yetki

Ümit Davalaya tam yetki

Eskişehirspor maçını tribünden izleyecek olan Fatih Terim, takımı kulübeden yönetecek olan yardımcısı Ümit Davala’ya “Tüm yetki sende, yolunda gitmeyen bir şey görürsen müdahaleni yap”


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından ‘sportmenliğe aykırı davranışlarda bulunduğu’ gerekçesiyle 3 maç ceza alan Fatih Terim, bugün ( 2 Mart) oynanacak Eskişehirspor maçı öncesinde kulübede yerine oturacak olan yardımcılarından Ümit Davala’ya tam yetki verdi.

Terim, diğer yardımcısı Hasan Şaş’ın da cezalı olması sebebiyle, kulübede kaleci antrenörü Taffarel ile birlikte görev yapacak olan Davala’ya son bilgileri ve taktikleri aktardı.

''Sana güvenim tam'' Ümit Davala’ya maç içerisinde yapması gerekenleri tek tek anlatan ve güven veren tecrübeli teknik adam, “Bütün yetki sende. Yanlış ya da yolunda gitmeyen bir şey gördüğünde istediğin müdahaleyi yapabilirsin. Tecrübenle bu maçın üstesinden geleceğinden kuşkum yok” diye konuştu.

Aynı zamanda efsane kadrodan eski öğrencisi de olan Ümit Davala’ya bu sözlerle destek olan Terim’in, devre arasında soyunma odasına giremeyecek olmasına karşın gerekli taktik bilgileri ve değişiklikleri genç antrenöre bir şekilde ileteceği öğrenildi.

 (habertürk)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER