ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 23:57

Ulus'ta sürpriz buluşma

Ulusta sürpriz buluşma

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören bugün bir araya geldi.


Hürriyet'in haberine göre, Aysal ile Demirören’in sürpriz buluşmasında Türk futbolunun sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundukları öğrenildi. Ünal Aysal ile Yıldırım Demirören'in buluşmasında iki ana gündem maddesi vardı


1-6+0+4 KURALI

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yürürlüğe girdiğinden bu yana karşı çıktıkları 6+0+4 kuralını bu zirvede ilk olarak açtı. Önümüzdeki sezon değişmesi planlanan bu kuralın Türk futboluna büyük bir darbe vurduğunu dile getiren Başkan Ünal Aysal, " Türk futbolunun ilerlemesi ve kulüplerin Avrupa'da başarılı olması adına yabancı kuralının mutlaka değişmesi gerekli.

Şu anda Galatasaray'daki en büyük sorunlarımızdan biri yabancı kontenjanında yaşadığımız sıkıntılar. şampiyonlar ligi'ndeki rakiplerimizle aramızda bu kural haksız bir rekabete de neden oluyor. Türk futbolunun geleceği ve başarısı adına bu sınırlama kaldırılmalı, değiştirilmeli" dedi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in ise 2 hafta önce Antalya'da Fatih Terim önderliğinde gerçekleştirilen zirvede teknik adamlarında bu konuda görüşlerinin alındığını belirtirken, kulüplerin görüşlerine göre gerekli incelemeyi yapıp, en doğru kararı vereceklerini belirtti.

2-E-BİLET KONUSU

Toplantının gündem maddelerinden biri ise e-bilet konusu idi. Kulüpler Birliği'nde de özellikle 4 büyük kulübün itiraz ettiği e-bilet uygulamasının ticari kısmının, büyük kulüplere zarar vereceği görüşünü Aysal, Demirören'e iletti.
E-biletin ticari kısmında kulüplerin ciddi çekincelerinin olduğu ve kulüplerin gelirlerine bu uygulamanın darbe vuracağı görüşü TFF Başkanına iletildi.  

HÜRRİYET

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER