ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 17:01

"Uluslararası Palandöken Kupası"


Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen "Uluslararası Palandöken Kupası", son gün yapılan büyükler slalom yarışlarıyla tamamlandı.
Palandöken Dağı'nda düzenlenen ve 9 ülkeden 63 kayakçının katıldığı yarışlarda Türk sporcu Tuğba Daşdemir, aldığı 3 birincilik ve bir üçüncülükle turnuvanın en başarılı sporcusu oldu.
Kayak Federasyonu İl Temsilcisi Nevzat Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışların aksamadan ve sorunsuz olarak başarılı bir şekilde tamamlanmasının gururunu yaşadıklarını söyledi.
Bir gün aradan sonra Palandöken'de yarışlara devam edeceklerini belirten Bayraktar, "Dört gün süren Uluslararası Palandöken Kupası bugün yapılan büyükler slalom kategorisindeki yarışların ardından sona erdi. Güzel bir ortamda yapılan turnuvayı sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 9 ülkeden 63 sporcunun katıldığı turnuvada bayanlarda sporcularımızın aldığı başarılar bizim göğsümüzü kabarttı. Bir gün ara verdikten sonra perşembe ve cuma günü Uluslararası Sarıkamış Kupası'nı düzenleyeceğiz. Sarıkamış'ta zemindeki kar şartları el vermediği için bu turnuvayı da burada yapacağız. Umarım bu yarışlarda sorunsuz bir şekilde güzel bir ortamda tamamlanır" diye konuştu.
Türkiye Kayak Milli Takım sporcusu Tuğba Daşdemir de turnuvada 3 birincilik elde etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.
2014 Soçi Olimpiyatları öncesinde iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Daşdemir, "Turnuvada üç birincilik elde ettiğim için mutluyum bu turnuva Soçi öncesi bizim için iyi bir süreç oldu. Soçi öncesinde Avrupa'da katılacağımız çeşitli yarışlar olacak ve bu yarışlarda da ülkemize başarılı sonuçlarla döneceğimize inanıyorum. İnşallah Soçi'de yarışırım ve oradan da yine madalyalarla dönerim" dedi.
Yarışların son gününde bayanlarda İrem Önder birinci, Yasemin Benker ikinci ve Tuğba Daşdemir ise üçüncülüğü elde etti.
Erkeklerde ise Mohammad Kıya Darbandsarı birinci, Mahdi Sologhani ikinci ve Ersin Beydüz üçüncü oldu.
Yarışların ardından turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri düzenlenen törenle verildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER