ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 17:30

Ultraslan’dan sert açıklama

Ultraslandan sert açıklama


Galatasaray taraftar grubu UltrAslan, Gaziantepspor maçı öncesi çıkan olaylarla ilgili sert bir açıklama yaptı.
Sarı Kırmızılı taraftar grubu, Spor Toto Süper Ligin 31. haftasında oynanan Gaziantepspor maçı öncesi yaşanan olaylara ilişkin şu açıklama yapıtı:

"28 Nisan 2013 tarihinde Gaziantep deplasmanımız öncesinde Kamil Ocak Stadyumu’nda yaşanan tatsız olaylar kamuoyunun malumudur.Sezon başı kombine fiyatı olan 100 TL’ye Galatasaray taraftarına satış skandalına rağmen Gaziantep’e armanın peşinde akın etmiştir. Ülkemizin güzide şehrine yakışmayacak stadyum girişleri ise her yıl olduğu gibi yine taraftar için eziyete dönüşmüştür.Büyük organizasyonlara ev sahipliği için yatırımlar yapılan ülkemizde mevcut stadlarda yıllarca çivi çakılmaması kabul edilemez bir ihmaldir. Stadyum çevresi ve içerisinde yaşanan sorunlar silsilesinin ilk halkası binlerce Galatasaray taraftarının yetersiz güvenlik önlemleri ile stada bir kaç metrekarelik bir kapıdan alınmaya çalışılması sonucu ciddi bir izdiham ve ezilme tehlikeleriyle karşı karşıya kalınmasıdır. Bu halkanın daha vahim olanı ise bu noktada insanların can güvenliğinden ve ortamın selametini sağlamaktan sorumlu olan yetkililerin kontrolün kaybolmasına sebebiyet vermesi ve kullandığı biber gazı ile o izdihamda yaşanan sağlık problemlerinin sorumlusu haline gelmesidir.
Yetkililer almadıkları önlemlerin faturasını taraftara kesmeye çalışmış kadın ve çocuklar başta olmak üzere bir çok taraftar zarar görmüştür Galatasaray taraftarlarına fahiş fiyatlardan bilet satmakla yetinmeyen Kulüp, sattığı fazla biletlerle de Taraftarları mağdur etmiştir. Tribüne takımını desteklemeye gelen ve elinde resmi bileti olan sayısız taraftarlarımız ne yazık ki stad dışında bırakılmıştır. Bu esnada giriş kapılarındaki izdihamın ortasında havaya su sıkar gibi sıkılan biber gazlarının sonucu bir çoğu çocuklarını korumak için taraftarlarımız can havliyle sahaya girmek durumunda kalmıştır.

"SATILMIŞ KALEMLER"
Spor sevgisinin değil, sahiplerinin fanatiği olan amigo muhabirler ve satılmış kalemlerin yansıttığı gibi Galatasaray taraftarı başkaları gibi hazımsızlık sonucu saldırmak için değil, kendilerine uygulanan şiddetten korunmak için sahaya inmiştir. Bu olayları ayırt edemeyen yahut ayırt etmemesi yönünde emir alan etikten yoksun kalemlerin olayı çekmeye çalıştıkları noktadaki gibi sahte biletlerin olmadığının kanıtı ise temsilciliklerimizin elinde kalan yüzlerce bilettir! Ve ultrAslan gerekirse bu biletleri valiliğe bildirerek kamuoyunu aydınlatabilecek pozisyondadır.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nda dünya çocuklarını kucaklamasıyla her kıtada takdir toplayan bir milletin yetkililerinin stadyumlarda saf ve temiz arma sevgisiyle Galatasaray’a koşan çocukları nefes alamaz ve korkudan ağlar halde ambulanslara taşınmasına sebep olması ise asla kabul edilemeyecek türden bir zulümdür!
Bu vesileyle Gaziantepspor yönetimine her taraftarın medeni koşullarda stadyuma giriş yapma hakkının olduğunu hatırlatıyor ve kendilerini bu zafiyetlerle dolu sistemin düzeltilmesi için gerekli çalışmaları yapmaya çağırıyoruz. Olaylar esnasında zarar gören Kadın ve çocuklarımız başta olmak üzere tüm Galatasaray Taraftarlarına geçmiş olsun diyor bu rezaletin yaşanmasına sebep olan yetkilileri de esefle kınadığımızı kamuoyuna bildiriyoruz."
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER