ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:44

Ülker, FIFA U20 Dünya Kupası'nın destekçisi oldu


Ülker Grubu, 2007 yılından beri Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte gerçekleştirdiği çocuklar için futbol (Grassroots) programına ek olarak bu yıl Türkiye’de düzenlenecek FIFA U20 Dünya Kupası’nın ve Grasstoorts Şenlikleri'nin destekçisi oldu.

Kurtköy Spor Salonu’nda yapılan etkinlikte konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, "Türkiye’de sporu uzun yıllardır destekleyen bir marka olarak, Türkiye’nin bir spor ülkesi olması ve sporun geniş kitlelere yayılması gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla futbol ve basketbol federasyonları ile yurt içinde geliştirdiğimiz projelerin, ülkemizin itibarını da artıracak nitelikte olmasına özen gösteriyor, sporun tabana yayılması için sürekli çalışıyoruz. Uluslararası organizasyonların Türkiye’de düzenlenmesinin, ülkemizin tanıtımına sonsuz bir katkı sağladığına inanıyoruz.” dedi.

Ali Ülker, organizasyonla birlikte kendi çocukluğuna döndüğünü belirterek, “Bizim zamanımızda spor tesisleri yoktu. Biz sokaklardaydık. Günümüzde okul saatleri uzadı, ekranda eğlenceli programlar var. Bilgisayarlar çıktı. Biz çocukların sahada olmasını istiyoruz. Çocuklarında bilinçli bir şekilde spor yapmasını istiyoruz. Bu nedenle kamplara büyük önem veriyoruz.” diye konuştu.

A Milli Takım yardımcı antrenörü Okan Buruk ise “Geleceğin futbolcularına hep merakla bekliyoruz. Ancak Türk futbolunun atılım yapması için alt yapılara ihtiyaç var. Buralardan oyuncular çıkarmak istiyoruz. Ancak artık oyuncu çekmekte zorlaştı. Teknolojilerinin zararları var. Gençleri oyun başından kaldırıp sahalara aldığımız zaman oluyoruz.” şeklinde konuştu.

U20 Milli Takım’nın oyuncularıdan Hasan Türk de Türkiye’de düzenlenen turnuvanın Türkiye’de kalmasını istediklerini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER