ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 21:19

UEFA'yı bekleyen en büyük tehlike!

UEFAyı bekleyen en büyük tehlike!

UEFA'nın Metalist Kharkiv'in yerine PAOK'u alması sonrasında Fenerbahçe ile alınacak kararla ilgili soru işaretleri ortaya çıktı


UEFA'nın Metalist Kharkiv'i Şampiyonlar Ligi'nden men ederek, yerine bir önceki turda elediği Yunanistan'ın PAOK takımını dahil etmesi CAS'ta davası devam eden Fenerbahçe ile ilgili soru işaretleri oluşmasına neden oldu. Reutes haber ajansı servis ettiği haberde, UEFA'nın kararının gelecek adına sorun teşkil edebileceğini belirtti.

Sarı-lacivertlilerin olası bir ceza ile turnuva dışına itilmesinin UEFA'yı ciddi bir kaosa sürükleyebileceği söylentileri kulislerde yankılanmaya başladı. Bu durumda UEFA'nın ilgilenmesi gereken 2 takım ortaya çıkacak.

F.BAHÇE ELENİRSE, UEFA'NIN KAPISINDA 2 TAKIM!
CAS, Fenerbahçe ile ilgili kararını 28 Ağustos'ta vereceğini açıkladı ve bu da play-off karşılaşmalarının bir gün sonrasına denk geliyor. Sarı-lacivertlilerin Arsenal'i elemesi durumu sonrasında CAS F.Bahçe aleyhine karar verirse, Arsenal ve Red Bull Salzburg takımları Devler Ligi'ne katılmak için sırada olacak.
UEFA, Fenerbahçe'nin yerine Arsenal'i alması durumunda, Salzburg itiraz etme hakkına sahip olacakken, bu durumda UEFA'nın iki takım arasında eleme usülüne göre maçlar oynatarak gruplara kalacak takımı belirleyebileceği ifade ediliyor. Ancak bu ihtimal de 28 Ağustos'tan sonra 2 maç oynatacak fikstür boşluğu olmadığı için gerçekleştirilemeyecek.

METALIST TEKRAR CAS'A GİDEBİLİR!
Öte yandan, UEFA'nın men kararı aldığı Metalist'in, Devler Ligi'nde yer alabilmek adına CAS'a tekrar başvuru yapabileceği kaydedilirken, bu durumda da UEFA'nın girdiği çıkmazın büyüyeceği belirtiliyor.
2 yıl önce UEFA bu tarz bir olayla karşı karşıya kalmış ve men edilen Sion açtığı dava sayesinde UEFA Avrupa Ligi gruplarına katılırken, 4 takımın bulunduğu gruplardan biri 5'e çıkarılmıştı. Sonunda ise Sion açtığı davayı kaybedince, UEFA'nın başı daha çok ağırmıştı.

KAYNAK:
SPORX.COM
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER