ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 23:16

UEFA'nın kararını yanlış bulan Bursaspor tahkime gidiyor


Bursaspor Yönetim Kurulu, Fenerbahçe yerine UEFA Avrupa Ligi gruplarına katılacak takımın kurayla belirlenmesi kararının UEFA statülerine aykırı olduğunu gerekçesiyle UEFA Tahkim Kuruluna başvuracaklarını açıklamasını yaptı.

Kulübün resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan açıklamada, CAS tarafından Fenerbahçe hakkında verilen kararın ardından, UEFA Acil Durum komitesinin, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda elenecek tüm takımların kuraya katılmasına ve Fenerbahçe'nin yerine gruplara katılacak takımın bu kurayla belirlenmesine karar verdiği hatırlatıldı.

Açıklamada, şöyle denildi: "Bursaspor Kulübü olarak süreci en başından beri yakinen takip etmekte ve hukuki olarak gerekli müdahale ve başvuruları yapmaktayız. 16 Ağustos 2013 tarihinde UEFA Genel Sekreterliğine yazılı başvuruda bulunularak, CAS tarafından UEFA Tahkim Kurulu kararının onanması halinde Kulübümüzün Avrupa kupalarına katılması talep edilmiştir. Bununla birlikte UEFA tarafından bu akşam yapılan yazılı açıklamada, Kulübümüzün talebi yönünde karar verilmemiştir. Bursaspor Kulübü olarak, yapılan açıklama ve verilen kararın UEFA statülerine aykırı olduğu inancındayız. Ülkemizin hakkının yendiği inancıyla, TFF’nin bu konuyu ele alarak, UEFA nezdinde Kulübümüzün menfaatlerini koruyacak girişimlerde bulunması gerekmektedir. Hukuken hatalı olarak verildiğini düşündüğümüz bu karara karşı derhal UEFA Tahkim Kuruluna gerekli başvuru Kulübümüzce yapılacaktır."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER