ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 13:17

UEFA'nın kararına Arnavutluk'tan tepki

UEFAnın kararına Arnavutluktan tepki

Sırbistan-Arnavutluk maçında çıkan olayları için UEFA Disiplin Kurulu'nun vermiş olduğu karar Arnavutluk tarafından tepkiyle karşılandı.


Euro 2016 Elemelerinde I Grubu’nda oynanan Sırbistan-Arnavutluk maçında çıkan olayları için UEFA Disiplin Kurulu'nun vermiş olduğu karar Arnavutluk tarafından tepkiyle karşılandı. UEFA, maçla ilgili şu kararı vermişti:

    "Sırbistan hükmen 3-0 galip sayıldı ancak çıkan olaylardan dolayı verilen üç puan silindi. Yine çıkan olaylardan dolayı da iki futbol takımlara 100 bin Euro ceza verildi. Yine Sırbistan evindeki iki maçı seyircisiz oynayacak."
    Arnavutluk Başbakanı Edi Rama Facebook profilinde yaptığı açıklamada, "Arnavutluk Futbol Federasyonu kararı sonuna kadar mahkemede itiraz etmelidir. Bu karar adil değildir.
" dedi.
    Arnavutluk Futbol Federasyonu medya açıklanmasında İtiraz Komisyonu'na başvuracağını açıkladı. Federasyon'dan yapılan açıklamada, “Sahada oyuncularımız dövüldü ama yinede biz haksız çıktık. Bu kararı siyasi amacıyla alındı. Maç ardından Sırp taraftarı ırkçılık sözler kullandı ama UEFA'nın kararında bu geçmedi.” denildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER