ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 13:56

UEFA’nın kararı Trabzon’u umutlandırdı

UEFAnın kararı Trabzonu umutlandırdı


UEFA’nın, şike iddiaları sebebiyle Fenerbahçe’yi disiplin kuruluna sevk etmesi, Trabzon’da heyecanı yükseltti.

Ezeli rakipleri ile verdikleri şampiyonluk mücadelesini şike nedeniyle kaybettiklerine inanan bordo-mavili camia, UEFA'nın kararının ardından 2010-2011 şampiyonluk kupasının Trabzonspor'a verileceğine inanıyor. UEFA’nın dünkü duyurusunun ardından şehirdeki yerel gazeteler de kupanın yakında Trabzon’a geleceği yönünde haberlere ağırlık verdi.

UEFA’nın kararını manşetten okuyucularına duyarın Günebakış Gazetesi, "Yaşasın küresel adalet" başlığını kullandı. Gazete, haberinde UEFA Disiplin Kurulu’nun ardından kupanın Trabzonspor’a verileceğine inandığını kaydetti.

Karadeniz’de Sonnokta Gazetesi de Trabzonspor’un 2010-2011 kadrosunun fotoğrafı ile manşetinden verdiği haberinde, “Ve UEFA şikecilerin tepesine bindi. Pek yakında 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’ başlığını kullandı. UEFA’nın, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı şikeden dolayı Disiplin Kurulu'na sevk ettiğine işaret eden gazete, “Çalınan kupanın gerçek şampiyona verilmesine artık sayılı günler kaldı.” ifadelerini kullandı.

İlkhaber Gazetesi, "Fenerbahçe kümeye kupa Trabzonspor'a, Fenerbahçe'nin ceza almasına, kupanın Trabzonspor'a verilmesine kesin gözüyle bakılıyor." manşetlerini attı.

Taka Gazetesi de sürmaşetinden "Şampiyonluk turu yakın" ifadeleri ile verdiği haberinde, “UEFA’nın 2010-2011 sezonu şampiyonu olarak Trabzonspor’u ilan etmesi an meselesi.” dedi.

Karadeniz Gazetesi ise Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın fotoğrafını da kullandığı haberinde "Artık kaçacak yeriniz yok" başlığını kullandı.

KULÜPTEKİ DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR

Bu arada, Trabzonspor kulübünde mayıs ayında yapılan olağanüstü genel kurulun ardından göreve gelen yeni yönetim, kulübün sportif yapısındaki değişimlerini sürdürüyor. Futbol ve idari yapıda yeniden yapılanmaya giden bordo-mavili yönetim, ilk olarak teknik direktör Tolunay Kafkas ile yolları ayırmıştı.

Bu göreve 1461 Trabzon’un başarılı çalıştırıcısı Mustafa Reşit Akçay’ı getiren yönetim, futbolun her kademesinde tek sorumlu olarak da Ünal Karaman’ı futbol genel direktörü yapmıştı. Karaman’ın göreve başlamasının ardından da bordo - mavili renklere futbolcu, teknik adam ve başkan olarak hizmet eden futbol koordinatörü Özkan Sümer’in ardından yine camiaya teknik adam olarak uzun yıllar hizmet eden Ahmet Suat Özyazıcı’yla da yollar ayrıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER