ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 23:05

'UEFA'nın kararı TFF’nin kararını etkilemeyecek'

UEFAnın kararı TFFnin kararını etkilemeyecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) heyeti UEFA Genel Sekreteri Infantino ile görüştü.


UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı disiplin kuruluna sevk etmesinin ardından İsviçre'ye giden Futbol Federasyonu heyeti UEFA Genel Sekreteri Infantino ile görüştü.

Futbol federasyonu heyeti UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedilen Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın dosyalarıyla ilgili ilk somut adımını atarken ntvspor'un haberine göre, TFF Başkan vekili Servet Yardımcı ve beraberindeki 3 hukukçu İsviçre'de UEFA ile masaya oturdu.

Türk heyeti, Nyon'da gerçekleşen görüşmede UEFA Genel Sekreteri Giovanni Infantino ve yetkililerle, sevk raporundan sonra nasıl bir süreç izleneceğini ve ne gibi sonuçlar çıkabileceğini masaya yatırdı.

Genel sekreter Infantino, Türk heyetine, disiplin kurulunun alacağı kararın Türkiye Futbol Federasyonu'nun yerel ligler için verdiği kararı etkilemeyeceğini söyledi. Başka kulüplerin soruşturmaya dahil edilmeyeceğini belirten genel sekreter, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a geriye dönük bir yaptırım uygulanmasının yapılmayacağını da iletti. Infantino, kulüplerin talepte bulunması ve disiplin kurulu mahkemesinin de onay vermesi halinde kararın ertelenmesinin yolunun açık olduğunu bildirdi.

Federasyon yetkililerine, yapılacak savunmanın çok önemli olacağı uyarısında bulunan Infantino ayrıca ne karar çıkarsa çıksın tahkim ve CAS yolunun açık olduğunu belirtti.

UEFA genel sekreteri disiplin kurulunun normalde duruşma yapmadan karar aldığını, ama Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili dosyanın kapsamlı olması konunun hassasiyeti ve kulüplerin talepleri üzerine duruşmalı mahkeme yapılacağını kaydetti. Infantino, UEFA Disiplin Kurulu'nun adil ve adaletli olacağı garantisini de verdi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER