ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 18:32

'UEFA'dan Fenerbahçe'ye yeni soruşturma' iddiası

UEFAdan Fenerbahçeye yeni soruşturma iddiası

Trabzonspor Kulübü UEFA bugün Fenerbahçe kulübü hakkında yeni bir disiplin soruşturması açıldığı iddia etti.


Trabzonspor Kulübü Hukuk Kurulu'nun, şike sürecinin ardından UEFA’da yaptığı girişim ve şikayetler sonucunda UEFA bugün Fenerbahçe kulübü hakkında yeni bir disiplin soruşturması açıldığı iddia edildi.

Konu hakkında Türkiye Futbol Federasyonu ve Trabzonspor kulübüne de bir yazı gönderen UEFA’nın konuyla ilgili olarak 17 Temmuz 2014 tarihinde bir karar verileceği de iddia edildi.

Av. Erdem Egemen, Av. Nusret Yılmaz, Av. Hakan Orhan ve Hukukçu Atilla Dilaver'den oluşan Trabzonspor Hukuk Kurulu adına konuyla ilgili bir açıklama yapan Avukat Hakan Orhan, UEFA’nın bu hamlesinin şikeden doğrudan etkilenen taraf olan Trabzonspor adına çok olumlu bir gelişme olduğunu ifade ederek, “Şike dosyası gereken cezalar verilmeden asla kapanmayacak. Trabzonspor Kulübü'nün haklarını sonuna kadar savunacağız” dedi.

TRABZONSPOR KULÜBÜ'NDEN RESMİ AÇIKLAMA

Trabzonspor Külübün tarafından UEFA'ya yapılan başvuru sonucunda şike süreci ile ilgili yeni soruşturma açıldığı ileri sürüldü.
Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Trabzonspor Kulübü'nün tarihi misyonu gereği, kurulduğu günden beri futbolda adalet mücadelesi verdiği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu doğrultuda kulübümüz 2010-2011 sezonunda Türkiye liginde gerçekleşen şike eylemleri hakkında son olarak 9 Mayıs 2014 tarihinde UEFA ve FIFA'ya başvuruda bulunmuştur. UEFA'nın bugün kulübümüze bilgi amacıyla ilettiği yazıda soruşturma başlatıldığı, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulunun 17 Temmuz 2014 tarihli toplantısında konu hakkında karar verileceği ifade edilmiştir. Bir örneği de Türkiye Futbol Federasyonuna gönderilen yazı, 'doğrudan etkilenen taraf' sıfatıyla Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hitaben yazılmıştır. Tekrar hatırlatmak isteriz ki talebimiz, şike yapılan 2010-2011 sezonuna ilişkin olarak ulusal ligimizde gerekli disiplin yaptırımlarının uygulanması ve Trabzonspor'un hakkının teslim edilmesidir."
 

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER