ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2014 Cuma 16:09

UEFA soruşturma başlattı

UEFA soruşturma başlattı

UEFA soruşturma başlattı; Partizan'a ceza kapıda!


Partizan, taraftarı Tottenham maçında Yahudi karşıtı bir pankart açınca, ceza alma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. UEFA Disiplin Kurulu konuyla ilgili soruşturma başlattı. Sırp ekibinin, Beşiktaş ile oynayacağı bir sonraki iç saha maçı öncesi, sert bir ceza alabileceği belirtiliyor.

Partizan ile Tottenham, Belgrad'da golsüz berabere kalırken, karşılaşmaya, Sırp izleyicilerin tribünde açtığı yahudi karşıtı pankart damga vurdu.

Tottenhamlı yetkililer, UEFA gözlemcisini ilk yarının sona ermesinden hemen önce pankart konusunda uyardı ve delil için fotoğraflarını çekti. Tottenham menajeri Mauricio Pochettino, maç sonunda düzenlenen basın toplantısında olayın kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

Londra'daki yahudi cemaati ile yakın bağları bulunan Tottenham'ın, Partizan'ı resmen UEFA'ya şikayet etmesi bekleniyor. UEFA Disiplin Kurulu ise resmi şikayeti beklemeden konuyla ilgili soruşturma başlattı. Sırp ekibinin, yahudi karşıtı pankart nedeniyle ceza almasına kesin gözle bakılıyor.

BEŞİKTAŞ MAÇI SEYİRCİSİZ OYNANABİLİR


Partizan bir sonraki iç saha maçını ise 23 Ekim'de Beşiktaş ile oynayacak. UEFA'nın, karşılaşmanın seyircisiz oynanması ya da sırp ekibine kısmi tribün kapama cezası verme olasılığı bulunuyor. Sırp taraftarların ırkçılık konusundaki sicilleri kabarık.

Son olarak 2 yıl önce Tottenhamlı Danny Rose, İngiltere 21 Yaşaltı Milli Takımı’nın formasını giyerken, ırkçı tacize maruz kalmıştı. 

KAYNAK: NTV SPOR

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER