ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 14:39

UEFA Fenerbahçe için acilen toplanıyor

UEFA Fenerbahçe için acilen toplanıyor

UEFA Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ne katılıp katılmayacağına yarın karar verecek.


Fenerbahçe'ye verilen 2 yıl men kararı sonrası UEFA yarın öğleden sonra acil olarak toplanacağını resmi internet sitesinden açıkladı. Fenerbahçe'nin durumunu masaya yatıracak olan UEFA bundan sonraki süreç ile ilgili kararını yarın alacak.

CAS'ın avrupa kupalarından men ettiği Fenerbahçe'nin cezasını bu yıldan itibaren mi, yoksa gelecek yıldan başlamak üzere 2014-2015, 2015-2016 sezonlarında mı çekeceği UEFA'nın yarınki acil olarak yapacağı toplantıda ele alınacak.

UEFA'nın olası bir erteleme kararı ile Fenerbahçe bu yıl yoluna Avrupa Ligi'nden devam edebilecek ve ceza gelecek yıldan itibaren uygulanacak. Böylece Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi'nde bu sezon mücadele edecek ve cezasını önümüzdeki iki yıl boyunca çekecek.

UEFA memnuniyetle karşıladı!

UEFA resmi sitesinden yapılan açıklamada; CAS'ın bugün verdiği karar ile Fenerbahçe'nin başvurusunu reddetmesini memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

Avukat Emin Özkurt'un iddiasına göre!

Av. Emin Özkurt: "Fenerbahçe şu andan itibaren Avrupa Kupaları'ndan men edilmiştir. UEFA bu yılı sayacaktır. Bu durumda Fenerbahçe bu yıl cezasının ilk yılını çekecek ve avrupa kupalarına katılmayı hak ettiği ikinci yılda da çekecek"

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER