ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 14:42

UEFA, CAS kararını memnuniyetler karşıladı


UEFA, Fenerbahçe ve Metalist Kharkiv takımlarını Avrupa kupalarından men etme kararının Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından onaylanmasını memnuniyetler karşıladığı açıkladı.

UEFA’dan yapılan açıklamada, UEFA Temyiz Makamı'nın kararına karşı iki kulübün CAS'a yaptığı itirazların reddedilmesinin memnuniyet verici olduğu belirtildi.

FENERBAHÇE'NİN CEZASI BU YILDAN BAŞLIYOR İMASI

Açıklamada, Fenerbahçe'nin 2013-2014 Avrupa Ligi'nden men edilmesinin onaylandığına da vurgu yapıldı ve bunun sebep olacağı değişikliğin yarın acilen ele alınacağı ve açıklanacağı belirtildi.

Fenerbahçe'nin 2 yıllık men cezasının CAS tarafından da onanmasından sonra gözler UEFA'ya çevrildi. Yarın olağanüstü toplanacağını açıklayan UEFA, Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarından men edilmesinden sonraki etkileri görüşecek.

UEFA'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Fenerbahçe'nin CAS tarafından onaylanan 2013-2014 sezonu Avrupa kupalarından men cezasının UEFA Avrupa Ligi'ne etkisi konuşulacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Buna göre Şampiyonlar Ligi'nden elendiği için UEFA Avrupa Ligi'ne kalan, ancak cezası nedeniyle grup kuralarının dışında kalan sarı-lacivertli ekibin yerine katılacak takım da yarın belli olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER