ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 13:54

UEFA Avrupa'dan men etti!

UEFA Avrupadan men etti!

UEFA Schalke 04 ile play-off turunda eşleşen Metalist Kharkiv'i maçlar öncesi kupadan men etti.


Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkında verdiği kararlar Türkiye'nin gündemine oturan UEFA, bu kez de Metalist Kharkiv hakkında şike soruşturması başlattı ve Ukrayna ekibini Avrupa kupalarından men etti.

19 Nisan 2008 tarihinde oynanan Karpaty ile Metalist takımları arasındaki mücadeledede şike yapıldığına dair iddiaları gündeme alan UEFA bu maçla ilgili oplarak Metalist Kharkiv'e ceza verirken Ukrayna ekibi konuyla ilgili olarak CAS'a başvurma kararı aldı.

UEFA'DAN MEN CEZASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek için Bundesliga ekibi Schalke 04 ile eşleşen ancak bu zorlu eşleşme öncesinde UEFA'dan men kararı alan Metalist Kharkiv'in durumu ile ilgili UEFA resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

Yapılan bu açıklamada 'UEFA Tahkim Kurulu, kulüpten gelen belgeler ve UEFA Disiplin Müfettişi'nin ifadelerini analiz ederek Metalist Kharkiv'in 2013-2014 sezonu için UEFA'nın Avrupa organizsyonlarından men kararı alınmıştır' ifadesiyle cezayı futbol komuoyuna duyururken kulübün CAS sürecini başlatma hakkına sahip olduğunu belirtti. 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER