ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 14:27

Uçar: Oyuncularımız gayet iyi

Uçar: Oyuncularımız gayet iyi

Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi'nde U-20 Dünya Şampiyonası Öncesi Milli Takımımızın Sağlık Kontrolleri Yapıldı.


FIFA U-20 Dünya Şampiyonası'na katılacak Türk Milli Takımı Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi'ni ziyaret etti.
 
FIFA U-20 Dünya Kupası'nın sağlık sponsoru olan Acıbadem Sağlık Grubu'nun Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi ziyaretine; U-20 Milli Takım Teknik Direktörü Feyyaz Uçar ile Milli Takım oyuncularından Kerim Koyunlu, Salih Uçan ve Hakan Çalhanoğlu katıldılar. FIFA tarafından Mart ayında Türkiye'nin ilk ve tek "Mükemmeliyet Merkezi" (FIFA Medical Centre of Excellence) sertifikası verilen Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi'ni ziyaret eden U-20 Milli Takımı oyuncuları, Dünya Şampiyonası öncesinde sağlık kontrollerini de yaptırdılar. Salih Uçan, "Denge ve Koordinasyon" testine girerken, Hakan Çalhanoğlu ise "Tabanlık Analizi" testi ile son durumunu kontrol ettirdi.
 
U-20 Milli Takım Teknik Direktörü Feyyaz Uçar yaptığı açıklamada Topuk Yaylası Tesisleri'nde iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, kamp sonrasında Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi'ni ziyaret ederek oyuncuların sağlık durumlarına bakmak istediklerini söyledi. Uçar konuşmasına şöyle devam etti: "Yapılan testlere bakılırsa oyuncularımız gayet iyi gözüküyor. Oyuncularımızın sakatlık problemi bulunmuyor. Yarın Paraguay'la önemli bir hazırlık maçına çıkacağız. Paraguay maçı ile takımımızın son durumumuzu da görmüş olacağız."
 
Acıbadem Sağlık Grubu FIFA U-20 Dünya Kupası Sağlık Sponsoru Milli takımların, federasyonların, profesyonel kulüplerin, bireysel sporcuların yanı sıra uluslararası dev spor organizasyonlarının da sponsorluğunu yapan Acıbadem, bu kez FIFA U-20 Dünya Kupası'nın sağlık sponsoru olarak genç sporculara destek veriyor. Pek çok takım ve kulübün sağlık sponsorluğunu yapan Acıbadem Sağlık Grubu, 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan "FIFA U-20 Dünya Kupası Türkiye 2013"ün de sağlık sponsorluğunu üstlendi.
 
"FIFA U-20 DÜNYA KUPASI'NIN SAĞLIK SPONSORU OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ"
Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, FIFA'nın 2 yılda bir düzenlediği ve 20 yaş altı futbolcuların katıldığı FIFA U-20 Dünya Kupası'nın sağlık sponsoru olmaktan gurur duyduklarını ifade ederek görüşlerini şöyle dile getirdi: "Türkiye'nin sağlık sektöründeki lider markası Acıbadem Sağlık Grubu olarak FIFA'nın Dünya Kupası'ndan sonraki en prestijli turnuvası olan U-20 Dünya Kupası'na sponsor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 2020 olimpiyatlarının aday ülkesi Türkiye'de gerçekleşecek bu önemli organizasyonda sağlık sektöründeki 22 yıllık tecrübemiz ile turnuvanın sağlık organizasyonunu yapacağız. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası Türkiye, 2011 WTA Şampiyonası İstanbul, 2012 Euroleague Basketbol 4'lü Finali İstanbul ve 2012 Dünya Golf Şampiyonası Antalya gibi Türkiye'de gerçekleşen birçok uluslararası organizasyona da sağlık sponsorluğu yaptık. Bu alanda yüksek tecrübeye sahibiz." Acıbadem'in sporcu sağlığına özel bir önem verdiğini, sporculara yönelik özellikli sağlık hizmetleriyle dikkat çeken Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi'nin de, geçtiğimiz ay FIFA tarafından akredite edilen Türkiye'deki ilk ve tek merkez olduğunu belirten Mehmet Ali Aydınlar; FIFA U-20 Dünya Kupası'na katılacak Milli Takımı olmak üzere tüm katılımcılara başarılar diledi. 
 
1 MİLYON 400 BİN KİŞİ İZLEYECEK
Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı FIFA U-20 Dünya Kupası'nda 6 grupta 24 takım mücadele edecek ve bu 6 grup karşılaşmaları İstanbul, Bursa, Antalya, Kayseri, Gaziantep, Trabzon ve Rize olmak üzere 7 farklı şehirde oynanacak. FIFA U-20 Dünya Kupası karşılaşmaları, İstanbul'da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı'nda, Bursa'da Bursa Atatürk Stadı'nda, Antalya'da Mardan Stadı'nda, Kayseri'de Kadir Has Stadı'nda, Gaziantep'te Kamil Ocak Stadı'nda, Trabzon'da Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda ve Rize'de Yeni Rize Şehir Stadı'nda yapılacak. Şampiyonanın açılış maçı, 21 Haziran 2013?te Kayseri Kadir Has Stadı'nda gerçekleştirilecek. Turnuvada mücadele edecek olan Türkiye ise grup maçlarını Trabzon ve Rize'de oynayacak. FIFA U-20 Dünya Kupası'nın final ve üçüncülük maçına ise 13 Temmuz 2013?te Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı ev sahipliği yapacak. Canlı yayın yayınla sporseverlere yansıtılacak kupayı, 1 milyon 400 bin kişinin izlemesi bekleniyor. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER