ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2013 Cumartesi 22:06

Üç Aylar ve Fetih Kutlamaları Eyüp'de dualarla kutlandı


ÖzKevser Vakfı ve Gülistan Dergisinin beraber düzenlediği 3. Geleneksel Üç Aylar Etkinliği ve Fetih kutlamaları Eyüp Stadı'nda kutlandı.

Eyüp Stadı'nda gerçekleştirilen 3. Geleneksel Üç Aylar Etkinliği ve Fetih kutlamalarına ÖzKevser Vakfı Başkanı Ferhat Çalışye, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Belediye Kaymakamı ve çok sayıda seyirci katıldı. Açılış konuşmaları ile başlayan program daha sonra okunan Kur'an tilavetiyle devam etti.

Cihan Haber Ajansı'na gece ile ilgili açıklamalarda bulunan ÖzKevser Vakfı Başkanı Ferhat Çalışye, üç aylar etkinliği ve fetih kutlamalarını her yıl düzenlediklerini söyledi. Başkan Çalışye, "Burada ki amacımız milli ve manevi dünyamıza hitap eden gün ve gecelerimizi toplumumuz ile birlikte paylaşmak ve bu duygu ve düşenlerimizi hep birlikte bir manevi atmosferde toplamayı arzu ediyoruz. Bu yılda Necmettin Nursaçan hocam, Grup Dergah, Celalettin Ada ve semazen gösterilerinin katılımı ile birlikte güzel bir program oldu. Buradaki asıl amacımız bozulmaya yüz tutan manevi hayatımızı toplumumuza tekrardan hatırlatılması ve bu gün ve gecelerden onlarında istifasını sağlayabilmek için hatırlatmalarda bulunuyoruz." şeklinde konuştu.

Gece mehter takımı ve semazen gösterilerinin ardından Necmettin Nursaçan hoca'nın sohbetiyle son buldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER