ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 17:43

"U20, Türkiye için büyük fırsat"


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, spor organizasyonlarının ülkenin tanıtımı açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

        11. U20 Dünya Futbol Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenlenmesinin, açılış maçının da Kayseri'de oynanmasının çok büyük fırsat olduğunu vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, “Sporcu, teknik adam ve yönetici olarak her noktasında görev aldığım için sporun; kaynaşma, tanıtım ve kendini en iyi anlatma aracı olduğunu çok iyi bilenlerdenim. Böylesine üst düzey uluslararası bir organizasyonun Türkiye'de yapılması Kayseri'nin de en özel anda yer almasının çok önemli ve özel bir fırsat olduğuna inanıyorum." dedi.

        U20 Dünya Futbol Şampiyonası'nın açılış maçı santrasının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve FİFA Başkanı Sepp Blatter'in vuruşuyla yapılacak olmasının çok tarihi bir an olduğuna dikkat çeken Başkan Yıldız, "Kayseri bu konuda tecrübe sahibidir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde Dünya Basketbol Şampiyonası'nda çok iyi ev sahipliği yaptık. Bu fırsatı da çok iyi değerlendirmeli, Türkiye'nin ve Kayseri'nin tanıtımı için titiz davranmalı, yoğun gayret göstermeliyiz. Misafirlerimizi bize yakışır şekilde ağırlamalıyız, stadı doldurarak sportmenliğimizi dünyaya göstermeliyiz. Bu şampiyonayı çok başarılı bir biçimde gerçekleştirerek 2020 Olimpiyatları'nın Türkiye için çok kolay olacağını göstermeliyiz. Bu fırsatı ıskalamayalım." şeklinde konuştu.

        Kocasinan Belediyesi, Emlak Vergisi ödeyen 40 bin mükellefine bu önemli şampiyonayı duyurmak, açılış maçını hatırlatmak ve bilgilendirmek için cep telefonlarına gönderdiği kısa mesajda bu bilgilere yer verdi: "U20 Dünya Futbol Şampiyonası Sayın Başbakanımızın da katılımıyla 21 Haziran 2013 Cuma günü saat 18.00'de Kayseri Kadir Has Stadı'nda başlıyor. Geleceğin yıldızları buradan yükseliyor. Dünyanın gözünün Kayserimizde olacağı bu şöleni kaçırmayın."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER