ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:28

U20 Milli Takımı'ndan Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi'ne ziyaret


FIFA U20 Dünya Kupası'na katılacak olan U20 Milli Futbol Takımı Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi'ni ziyaret etti.

TFF resmi tedarikçisi ve FIFA U20 Dünya Kupası'nın sağlık sponsoru olan Acıbadem Sağlık Grubu'nun Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi ziyaretine; U20 Milli Takım Teknik Direktörü Feyyaz Uçar ile Kerim Koyunlu, Salih Uçan ve Hakan Çalhanoğlu katıldı.

FIFA tarafından Mart ayında Türkiye'nin ilk ve tek "Mükemmeliyet Merkezi" (FIFA Medical Centre of Excellence) sertifikası verilen Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi'ni ziyaret eden U20 Milli Takımı oyuncuları, Dünya Şampiyonası öncesinde sağlık kontrollerini de yaptırdılar. Salih Uçan "Denge ve Koordinasyon" testine girerken, Hakan Çalhanoğlu'na ise "Tabanlık Analizi" testi yapıldı.

U20 Milli Takım Teknik Direktörü Feyyaz Uçar yaptığı açıklamada, Topuk Yaylası Tesisleri'nde iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, kamp sonrasında hem Acıbadem Fulya Sporcu Sağlığı Merkezi'ni ziyaret etmek hem de oyuncuların sağlık durumlarını kontrol ettirmek istediklerini söyledi. Uçar ayrıca, şunları söyledi:

"Yapılan testlere bakılırsa oyuncularımız gayet iyi gözüküyor. Oyuncularımızın sakatlık problemi bulunmuyor. Yarın Paraguay'la önemli bir hazırlık maçına çıkacağız. Paraguay maçı ile takımımızın son durumumuzu da görmüş olacağız."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER