ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 21:31

U20 Milli Takım oyuncusu Cenk Şahin: Umarım hedeflerimize ulaşırız


U20 Milli Takım oyuncusu Cenk Şahin, "Takım olarak belli bir başarıya imza attığımıza da, kariyerimiz açısından da iyi şeyler olacağını düşünüyoruz. Umarım hedeflerimize ulaşırız." dedi.

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek 2013 FIFA U20 Dünya Kupası'na hazırlanan U20 Milli Takımı, Düzce Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri'nde başladığı kampın ikinci bölümüne İstanbul'daki BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde devam ediyor. Hazırlıklar öncesi basın mensupların sorularını cevaplayan milli futbolcular Cenk Şahin ile Cumali Bişi, omuzlarındaki yükün farkında olduklarını söyledi.

Topuk Yaylası'n'da iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Cenk Şahin, "Turnuvanın öneminin farkındayız. Ülkemizde olması bizim açımızdan daha da önemli kılıyor. İnşallah bu motivasyonumuzu maçlara yansıtıp, istediğimiz noktalara gelmek istiyoruz. Takım olarak belli bir başarıya imza attığımıza da, kariyerimiz açısından da iyi şeyler olacağını düşünüyoruz. Umarım hedeflerimize ulaşırız." dedi.

Milli futbolcu Cumali Bişi ise "Şimdi sabırsızlıkla maçların bir an önce başlamasını bekliyoruz. En büyük hedefimiz, ülkemizdeki bu organizasyonda final oynamak. Bu bizim kariyerimize de olumlu yansıyacaktır." diye konuştu.

Cumali, kendisinin Arjantinli futbolcu Angel Di Maria'ya benzetilmesiyle ilgili yöneltilen bir soru üzerine, "Beşiktaş A takımında ilk idmanıma çıktığımda, Quaresma da ilk kez takıma katılmıştı. O çalışmada bana, 'Di Maria" diye seslenmişti ve lakabım da bu şekilde kaldı. Arkadaşlarım hala bana bu isimle sesleniyorlar." cevabını verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER