ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:48

U-20 Dünya Kupası uyarısı

U-20 Dünya Kupası uyarısı


Kadir Has Stadı'nda yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Gençlik ve Spor Müdürü Metin Özen, Futbol Federasyonu Kayseri Bölge Müdürü Vahdi Elbaşı, Spor A.Ş.Genel müdürü Ali Üstünel, üniversite ve ilçe belediyeleri temsilcileri katıldı. Vali Orhan Düzgün, konuşmasında şöyle dedi:
 
"Dünya şampiyonası, ülkemiz ve kentimiz açısından büyük şanstır. Ülke turizmine katkı sağlayacak bu etkinlik, aynı zamanda Erciyes Kış sporları ve turizm merkezinin uluslararası anlamda tanıtımını sağlayacak. Açılış karşılaşmasının Kayseri'de olması nedeniyle her türlü önlem ve hazırlıklar tamamlandı."
Belediye Başkanı Özhaseki'de gerek kafilelerin gerekse yabancı sporsever ve yabancı medya mensuplarına bölgeyi tanıtacaklarını, Kayseri dışında Kapadokya bölgesinde de önemli turizm hareketliliği görüleceğini söylerken şöyle konuştu:
 
"Gelenlerin tümü bizim misafirimizdir. Konukların ve kafilelerin ne yediğine, içtiğine saygı duyalım. Onların tavır ve hareketlerine, yaşam biçimine karışmayalım. Kendi yaşantılarına saygı duyalım. Hoşgörülü ve sevecen olalım."
 
Toplantıya katılanlar, daha sonra şampiyonanın maskotu Kanki ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu arada Kayseri'de yakın zamanda hizmete girecek Anadolu Harikalar Diyarı'nın ''Botti'' adı verilen tarla faresi maskotu da kanti ile bir araya geldi.
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER