ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:55

Türkiye’ye alınmayan maratoncu geri dönüyor


Almanya'nın Bremen şehrinden 6 Nisan 2013'de 'dünya barışı ve kimsesiz çocukları için "İstanbul Maraton'una çıkan Türk asıllı Alman vatandaşı Emin da Silva, maratonun son durağı olan Türkiye'ye alınmadı.

Türk Hava Yolları ile Almanya'da yaşayan bir Türk işadamının sponsorluğunda maratona başlayan ve Üsküdar'da 14 Haziran’da koşusuna son verecek olan Elazığlı Emin da Silva, Türk tarafınca Kapıkule sınır kapısından Türkiye’ye alınmayınca maratonu sonuçlandırmadan bırakmak zorunda kaldı. Türkiye’deki yakınlarının verdiği bilgiye göre, maratona Antalya’da hazırlanan ve 7 gündür sınırda bekletilerek Türkiye’ye alınmayan Da Silva için yetkililerin, “Organizasyonda sıkıntı yok. Ancak kişiden kaynaklı sıkıntı var.” dediği ancak bu kişisel sıkıntının içeriği konusunda ise bir açıklama yapılmadığı belirtildi.

7 gündür Kapıkule’de bekletilen Da Silva, sponsorlarıyla yaptığı görüşmenin ardından maratonunu tamlayamadan Almanya’ya geri dönme kararı aldı. Da Silva’nın bugün öğleden sonra Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’dan uçakla Almanya’ya gideceği yarında konuya ilişkin bir basın toplantısı düzenleyeceği kaydedildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER