ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2014 Pazartesi 21:40

Türkiye'nin gururu oldular

Türkiyenin gururu oldular

Slovenya'da engelleri 8 madalyayla aştılar


Türkiye Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı, Slovenya'da düzenlenen Masa Tenisi Açık Şampiyonası'nda 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Slovenya'nın Lasko kentinde 6-11 Mayıs tarihlerinde düzenlenen şampiyonada milliler kazandıkları başarılarla adeta organizasyona damga vurdu. Ferdi müsabakalarda Abdullah Öztürk 4. klasta altın madalyanın sahibi olurken, 9. klasta Neslihan Kavas ve 4. klasta Nesim Turan bronz madalya kazandı.

Ferdilerde gösterdikleri başarıyı takım halinde de yineleyen milliler, Neslihan Kavas, Ümran Ertiş ve Cansu Demir'den oluşan takımımızla altın madalya kazandı. Nergiz Altıntaş-Pemila Fotnina ikilisi ile Abdullah Öztürk- Nesim Turan çifti gümüş madalya, Hilal Türkkan-Ebru Can ikilisi ve Ali Öztürk-Süleyman Vural çifti ise bronz madalya kazanmayı başardılar.

Bu sonuçların ardından Bedensel Engelliler Milli Takımı şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalyayla tamamladı.

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı'nın kazandığı başarıların ardından tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç, yayımladığı tebrik mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Bedensel Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı'nın tüm sporcularını ve teknik heyetini içtenlikle tebrik ediyorum. Türkiye, her branşta madalya kazanmayı alışkanlık haline getirmek adına hızla ilerliyor. Farklı coğrafyalardan, farklı branşlarda kazandığımız bu başarılar bizleri hem gururlandırıyor, hem de diğer sporcularımıza çok güzel örnekler teşkil ediyor. İnanıyorum ki bu başarılar artarak devam edecektir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER