ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Kasım 2014 Salı 16:37

"Türkiye'deki basketbol hızla yükseliyor"

"Türkiyedeki basketbol hızla yükseliyor"

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Royal Halı Gaziantep'in başarılı oyuncusu Paul Harris, Türkiye'deki basketbol kalitesinin her geçen gün geliştiğini söyledi.


Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Royal Halı Gaziantep'in başarılı oyuncusu Paul Harris, Türkiye'deki basketbol kalitesinin her geçen gün geliştiğini söyledi.

Mor-sarılı ekibin geçen sezon Fransa'nın Nancy takımından iki yıllığına transfer ettiği Harris, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fransa'da başarılı bir sezon geçirdikten sonra Gaziantep ekibinden gelen teklifi "yeni bir ülke, yeni bir yolculuk" fikriyle heyecanla kabul ettiğini söyledi.

Türkiye'de olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Harris, "Burada tek olduğum için zaman zaman canım sıkılıyor ama köpeğimle keyifli vakit geçiriyorum. Ayrıca takımdaki arkadaşlık düzeyinin iyi olması da beni buraya bağlayan etkenlerin başında geliyor" dedi.

Royal Halı Gaziantep'in sezon başından bu yana daha fazla puan toplayabilecek kapasitede olduğunu belirten Harris, sakatlıklar nedeniyle puan kaybı yaşadıklarını ancak takım arkadaşlarının iyileşmesiyle daha iyi mücadele gücüne kavuştuklarını vurguladı.

Dünyanın hemen her ülkesindeki ligleri yakından takip ettiğine işaret eden Harris, şöyle konuştu:

"Türkiye ligiyle NBA arasında başta fizik gücü olmak üzere büyük farklar var ama Türkiye'nin kalitesi çok hızlı gelişiyor. Önceki yılların maçlarını da zaman zaman izliyorum. O dönemle bugünkü ligi karşılaştırdığımızda arada çok büyük fark olduğunu gözlemliyorum. Türkiye'de olmak keyifli. Muhtemelen bunda taraftarın da büyük etkisi var. Her maçta taraftarlarımız bizi yalnız bırakmıyor. Bu da bizi daha iyi mücadele etmeye zorluyor."

Royal Halı Gaziantep'le başarılı bir sezon geçirmek istediğini vurgulayan Harris, "Benim için başarının ilk çıkış noktası takımdaki arkadaş ortamı. Bu anlamda iyi bir arkadaşlık ortamı var. İyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Ben de elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Gaziantep'teki mutfak kültürünü de beğendiğini aktaran Harris, favorisinin şiş-kebap olduğunu sözlerine ekledi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER