ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ekim 2013 Perşembe 15:42

Türkiye neden 4. oldu? Van Gaal açıkladı...

Türkiye neden 4. oldu? Van Gaal açıkladı...

Hollanda Teknik Direktörü Louis van Gaal, Türkiye maçının sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuştu.


Hollanda Teknik Direktörü Louis van Gaal aldıkları sonucun sürpriz olmadığını belirterek, "Hem bizim, hem de Romanya'nın kazanacağını daha önce söylemiştim. Kazanacağımıza inanıyordum. İki maçın sonucunun böyle gerçekleşmesi benim adıma sürpriz olmadı. Maça çok iyi başladık ve top hakimiyetini elimizde tuttuk. Türk Milli Takımı'nın bireysel oyuncu yeteneklerinin ne kadar iyi seviyede olduğunu bildiğim için çekiniyorduk. İnanılmaz taraftar desteği olması nedeniyle de çekincelerimiz vardı. 90 dakika defans konsantrasyonumuz çok iyiydi. Türk taraftarları bize de iyi tepki verdi. Bundan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

HAYALLERİMİZİ ROBBEN VE SNEİJDER YIKTI!

Van Gaal, maçın hakemiyle ilgili de şunları söyledi:

"Hakem iyi performans göstermedi. İki sarı kartımızı yanlış verdi. Taktiksel anlamda oyunumuzu bu çok engelledi. Bazı oyuncuları devre arasında bundan dolayı çıkarmak zorunda kaldık."

Türkiye'yi yenmelerine rağmen seri başı olamayacakları yönündeki soruya ise Hollandalı teknik adam, "Her zaman oyunun kurallarına uyan biriyim. FIFA'nın kurallarına uymamız gerektiği ortada. Yapılacak bir şey yok. Kura çekimleri elbette zordur. Ancak Hollanda Milli Takımı'nın her zaman seri başı olması gerekiyor. Oynanan futbol da bunu destekliyor" yanıtını verdi.

Louis van Gaal, Türkiye A Milli Takımı'nın D Grubu'nu dördüncü sırada bitirmesiyle ilgili de, "İlk maçta da söylemiştim. Türk Milli Takımı bireysel yetenek olarak yüksek seviyede. Ancak takım oyununun ne kadar önemli olduğunu da belirtmiştim. Dördüncü sırada olmalarının en büyük nedeni bu" ifadesini kullandı.
 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER