ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ekim 2014 Pazar 15:19

Türkiye Karete Federasyonu'ndan Aziz Yıldırım'a çağrı

Türkiye Karete Federasyonundan Aziz Yıldırıma çağrı

TKF, Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri'nde kamp yapan Erkek Karete Milli Takımı'nın tesislerde bazı kişilerin küfürlerine maruz kaldığını belirterek, sarı - lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'ı bu kişilere karşı göreve çağırdı.


Türkiye Karete Federasyonu(TKF), Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri'nde kamp yapan Erkek Karete Milli Takımı'nın tesislerde bazı kişilerin küfürlerine maruz kaldığını belirterek, sarı - lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'ı bu kişilere karşı göreve çağırdı.

TKF'den yapılan açıklamada, "18 Ekim Cumartesi günü, ülkemizin uluslararası arenada başarıyla temsil eden iki güzide kulübümüz Galatasaray ve Fenerbahçe arasında Türk Telekom Arena’da oynanan Spor Toto Süper Lig karşılaşmasının bitiminin ardından; Düzce’de bulunan Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri’nde, 5-9 Kasım’da yapılacak Dünya Karate Şampiyonası hazırlık kampını gerçekleştiren Erkek Milli Takım kafilemize çirkin bir saldırı gerçekleşmiştir." denildi.

Saldırdığı belirtilen kişilerin kendilerini Fenerbahçe Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesi olarak tanıttıkları ve haklarında suç duyurusunda bulunulduğunun kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Almanya’nın Bremen kentinde 5-9 Kasım tarihlerinde yapılacak Dünya Karate Şampiyonası’na Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası Tesisleri’nde hazırlanan Erkek Karate Milli Takımımız, kör futbol fanatizminin son kurbanı olmuştur. 18 Ekim Cumartesi akşamı oynanan Galatasaray- Fenerbahçe maçının izlendiği ortak alanda sporcularımız kendilerini ‘Fenerbahçe Divan Kurulu üyesi’ olarak tanıtan kişilerin küfürlerine ve fiziksel şiddetine maruz kalmıştır.

Erkek Milli Takım Teknik Direktörümüz Murat Delihasan, antrenörümüz Muhammet Albayrak ve Milli Takımlar Menajerimiz Hikmet Şaha’nın araya girmesiyle, sporcularımızın alkollü oldukları her hallerinden belli olan, ellerinde rakı bardaklarıyla saldıran kendini bilmezlere karşılık vermesi engellenmiş ve meydana gelebilecek daha vahim olayların önüne geçilmiştir. Bu noktada ‘Karate-Do’ felsefesine uygun hareket ederek sabırlı davranan, antrenörlerinin sözünü dinleyen ve saldırganlara karşılık vermeyen sporcularımızı da takdir ediyoruz.

Ay-Yıldızlı forma ile ülkemizi uluslararası alanda başarıyla temsil eden, aralarında Dünya ve Avrupa şampiyonlarının bulunduğu Milli sporcularımıza yapılan saldırı, ülkemizdeki ‘kulüpçülük fanatizminin’ ne boyutlara ulaştığını göstermesi açısından manidardır.

Yaşanan tatsız olaylar sonrası Milli Takım kafilemiz, Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri’nden gece geç saatlerde ayrılarak Düzce’de başka bir otele yerleşmiştir. Ayrıca antrenör ve sporcularımız en yakın karakola giderek, olay çıkaranlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

15 gün sonra yapılacak Dünya Şampiyonası’nda Türk bayrağını göndere çektirmek için tatamiye çıkacak Milli sporcularımıza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Amatör spora verdiği destekle tüm sporseverlerin takdirini kazanan Fenerbahçe Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ı da Milli takım sporcularına saldırma cüreti gösterebilen ‘çirkin ruhlu’ fanatiklere karşı göreve çağırıyoruz."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER