ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 19:06

Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonu belli oldu


Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası'nda dereceye giren sporcular belli oldu.
Ankara'da Barcelo Otel'de düzenlenen ve 6 gün süren şampiyonada ilk sırayı milli sporcu Betül Cemre Yıldız elde etti. Kübra Öztürk ikinci oldu.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve 21 ilden 62 sporcunun yer aldığı turnuvada dereceye giren sporcular ödülünü Ankara Vali Yardımcısı Nihat Nalbantoğlu ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay'dan aldı.
Turnuvanın ardından düzenlenen törende konuşan Nalbantoğlu, şampiyonada emeği geçen katılımcıları tebrik ederek "Sporun her dalına ilgi duyulması, destek verilmesi ve faaliyetlerin böyle güzel bir organizasyonla sunulması bize keyif ve çok büyük bir mutluluk vermekte. Gençlerin spora yönlendirilmesi devletin en önemli görevi" ifadesini kullandı.
Federasyon Başkanı Tulay ise turnuvaya katılan lisanslı sporcu sayısının önceki turnuvaya oranla dört kat arttığını belirterek "Ülkemizde her çocuğu satrançla tanıştırmaya devam ediyoruz. Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası, düzenlediğimiz turnuvaların en önemlilerinden biri. Kızlarımız, kadınlarımızın böyle bir sporla ilgilenmesi çok önemli" dedi.
Turnuvada dereceye giren sporculara toplam 22 bin 500 lira para ödülü verildi. İlk iki sırayı alanlar ise Türkiye'yi Avrupa Kadınlar Bireysel Satranç Şampiyonası'nda temsil edecek.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER