ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 19:20

Türkiye Kadınlar Salon Hokeyi 1. Ligi sona erdi


Alanya'da yapılan Kadınlar Salon Hokeyi 1. Ligi müsabakalarında Muğla İl Özel İdare Spor Kulübü ve Gaziantep Polis Gücü Spor Kulübü Süper Lige yükseldi.
Türkiye Hokey Federasyonu'nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan ve Alanya Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Kadınlar Salon Hokeyi 1. Lig Müsabakaları sona erdi.
Bayanlarda 8 takımın katılımıyla Atatürk Spor Salonu ve 75. Yıl Spor Salonu'nda 4 gün boyunca gerçekleşen müsabakalar sonunda Muğla İl Özel İdare Spor Kulübü birinci, Gaziantep Polis Gücü Spor Kulübü de ikinci oldu. 28 karşılaşmanın gerçekleştiği ligde ilk ikiye giren takımlar Süper Lig'e yükseldi.
Turnuvada "En centilmen takım" ödülünü ise Alaca Spor Kulübü, "Gol kraliçeliği"ni Muğla İl Özel İdare Spor Kulübü'nden Serap Şahin, "En iyi kaleci" ödülünü Doruk Spor Kulübü'nden Berfin Epengin ile aynı takımdan Nurhan Gül de "En iyi oyuncu" ödülünü aldı. Takım ve oyunculara ödüllerini Alanya Belediyesi Spor Müdürü Saim Kanlı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak ile federasyon yetkilileri verdi.
Türkiye Erkekler Salon Hokeyi 1. Ligi ise bugün ve yarın yapılacak müsabakaların ardından sona erecek.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER