ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 19:50

Türkiye, ilk günüt 3 madalya ile kapattı


İstanbul'da öğle saatlerinde başlayan 31. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen 1. Golden Grand Prix Turnuvası'nın ilk gün güreşleri tamamlandı. 4 sıkletin final mücadeleleri sonrasında Türkiye, Selçuk Çebi ve Rıza Kayaalp'le altın, Emin Öztürk ile de bronz madalya kazandı.

Ahmet Cömert Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvada, Türkiye, Azerbaycan, Belarus, İran, Rusya, Yunanistan, Özbekistan, Sırbistan, Gürcistan, Tunus, Kazakistan ve Avusturya'dan yaklaşık 120 sporcu yer alıyor. İki gün sürecek turnuvada bugün 55, 66, 84 ve 120 kilolarda müsabakalar yapıldı. Her sıklette 5 sporcu ile temsil edilen Türkiye, turnuvada toplam 35 sporcu ile madalya mücadelesi veriyor.

Bugün yapılan elemeler sonunda 84 kiloda mindere çıkan milli güreşçi Selçuk Çebi, final maçında Gürcü rakibi Revazi Nadareishvili'yi 2-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Türkiye'ye ikinci altın madalyayı ise 120 kilo finalinde Rıza Kayaalp getirdi. Kayaalp, final mücadelesinde Beyaz Rus rakibi Ioseb Chugoshvili'yi 2-0'la geçerek altın madalyanın sahibi oldu.

120 kiloda bronz madalya maçına çıkan Emin Öztürk ise Azeri rakibi Radomir Peetkovich'i ilk dakikanın içinde tuşla yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

55 kiloda Fatih Üçüncü ile 66 kiloda Atakan Yüksel de bronz madalya maçına çıktılar ancak minderden yenik ayrılarak turnuvayı 5. sırada tamamladılar.

Turnuvaya yarın yarın 60, 74 ve 96 kilolarda yapılacak karşılaşmalarla devam edilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER