ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 16:51

Türkiye, buz hokey turnuvasında sınıfta kaldı

Türkiye, buz hokey turnuvasında sınıfta kaldı


Türkmenistan’da düzenlenen Uluslararası Buz Hokey Turnuvası’na katılan U17 milli takımı, grubundaki bütün maçlarını kaybetti. 17 yaş altı milliler, grup maçlarında oynadığı üç karşılaşmayı kaybederek, grubunu puansız kapattı.

Türk milliler, B grubunda Türkmenistan’ın Galkan, Rusya’nın Khimki ve Neftyanik takımları ile eşleşti. Türkmenistan takımına 21-0 mağlup olan U17 milli takımı, Rusya’nın Neftyanik takımına 32-0, Khimki takımına ise 24-0 mağlup oldu.

Tecrübe kazanmak amacıyla bu turnuvaya katılan Türk milliler, güçlü rakipleri karşı bir varlık gösteremedi. Bunun sonucunda Türk milliler bütün maçlarında farklı yenilgi aldı.

Türkmenistan Devlet Başkanı adına düzenlenen uluslararası turnuva ilk defa yapılıyor. Turnuvaya 8 takım katılıyor ve turnuva sonunda birinci olan 20 bin, ikinci olana 10 bin ve üçüncü olana 5 bin dolar para ödülü verilecek.

Turnuvada finalistler belli oldu. Türkmenistan’ın Oğuzhan takımı ile Rusya’nın Khimki takımı kozlarını paylaşacak. Final yarın oynanacak ve Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un da bu maçı izlemesi bekleniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER