ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 19:39

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası Mut'ta yapıldı


Mersin’in Mut ilçesinde Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası, 360 sporcunun katılımıyla açılışı yapıldı.
Açılış 44 ilden gelen sporcuların salona girmesi ile başladı. Ardından Mersin yöresine ait folkor ekibi bir gösteri yaptı.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası Mut’un ev sahipliğinde 2. gününde açılış gösteri yapıldı. Mut Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen programda açılış konuşması yapan Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, başta Belediye Başkanı Murat Orhan'ın büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için teşekkür ettiklerini söyledi.

Esnaf ve Mut halkının yakın ilgisini gördüklerini anlatan Uysal, "Burada üç gün sürecek şampiyonaya katılar sporculara başarılar dilerim. 44 ilden 360 sporcumuz mücadele edecek. Sporcularımızdan 116 bayan 224 ise erkek." diye konuştu.

Karaman Valisi Murat Koca ile Mut Kaymakamı Mustafa Şahin de, şampiyonanın ilçede yapılmasından dolayı mutlu olduğunu ve mücadele edecek tüm sporculara başarılar diledi.

Mut Belediye Başkanı Murat Orhan da Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası'nın ilçelerinde yapılmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Mut ilçesinin Mersin'in güzel bir ilçesi olduğunu belirten Orhan, "Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen sporcu kardeşlerimizi burada misafir etmekten mutluyuz. Havasıyla, meyve sebzesiyle Akdeniz’in güzel bir ilçesinde bulunuyorsunuz. Tüm sporcularımıza başarılar dilerim." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, şampiyanaya katkılarından dolayı Kaymakam Mustafa Şahin’e, Belediye Başkanı Murat Orhan’a, Karaman Valisi Murat Koca’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin'e teşekkür plaketi verdi.

Şampiyonada birinci gün erkeklerde 60, 66 ve 90 kilo, bayanlarda 48 ve 52 kilo, ikinci gün erkeklerde 73 ve 81 kilo, bayanlarda 57, 63 ve 70 kilo, 3. gün ise erkeklerde 100 ve 100 kilo üstü, bayanlarda da 78 ve 78 kilo üstü sporcular karşı karşıya geldi.

Mut Spor Salonu’nda başlayan ve Pazar günü sona erecek çekişmeli müsabakalarda erkeklerde ve kadınlarda yedi sıklette şampiyonlar belirlenecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER