ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2012 Cumartesi 21:25

Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası


Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Erzurum'da düzenleyecekleri ''Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası''nda, Türkiye boksunun güzelliklerini göstereceklerini söyledi.
     Gözgeç, 26 Kasım'da başlayacak şampiyona öncesi, Gençlik Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, müsabakanın Erzurum'da yapılmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, bundan sonra Türkiye şampiyonalarının düzenli olarak yapacaklarını söyledi.
     Şampiyonaya herkesin destek vermesi gerektiğini ifade eden Gözgeç, Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası'nı yapmak üzere Erzurum'a geldiklerini anımsatarak, şampiyonayı en iyi sporcularla, en iyi organizasyonla yapacaklarını ifade etti.
     Organizasyonla kentte bir ilk yaşanacağını vurgulayan Gözgeç, ''Türkiye Şampiyonasının ilk defa yarı final ve finalleri gece şenlik halinde olacak. Burada Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda müsabaka yapan sporcularımızın olacağı bir şampiyona yapacağız'' dedi.
     Vatandaşlardan da destek isteyen Gözgeç, şunları kaydetti:
     ''Erzurumlu hemşehrilerimizden, kardeşlerimizden mutlaka eski günlerine dönmeleri için spor salonlarına teşrif etmelerini, salonu doldurmalarını istiyoruz. Biz de burada Türkiye boksunun güzelliklerini göstermek istiyoruz. Onlarla birlikte bir hafta boyunca boksun ve Erzurum'un bütünleşmesini sağlamak istiyoruz. Bu konuda herkesten destek bekliyoruz. Düzenleyeceğiz şampiyonanın, Türkiye'de diğer yerlerde düzenleyeceğimiz şampiyonalara örnek olmasını arzu ediyoruz. İlk düzenlenecek uluslararası müsabakayı da Erzurum'da yapacağız.''
     Federasyon Başkanı Gözgeç, şampiyonaya 400 sporcu ile yaklaşık 200 hakem ve yöneticinin katılacağını ifade etti.
     Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar da kentte düzenlenecek ''Türkiye Büyükler Ferdi Boks Şampiyonası''nın Erzurum'da bugüne kadar boks adına yapılmış olan en büyük organizasyon olduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER