ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 16:47

Türk ve Yunan polisi dostluk maçı yaptı

Türk ve Yunan polisi dostluk maçı yaptı


Edirne polisi ile Yunanistan’ın Dedeağaç (Aleksandrapoli) polisi arasında basketbol dostluk maçı oynandı. Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz hafta Bulgaristan’ın Kırcaali Bölge Emniyet heyetini ağırlayarak voleybol maçı yapan Edirne Emniyetinin bugünkü konukları Yunanistan’dan geldi.
Sabah saatlerinde Pazarkule Sınır Kapısı üzerinden Edirne’ye gelen Yunan polis heyeti Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’na geçti. İki ülkenin iki yakın kenti polis takımları kısa ısınma programının ardından basketbol dostluk maçı yaptı.
    Edirne Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulunan ve antrenörlüğünü Asayiş Şube Müdürü Masum Özçiçek’in yaptığı Polis Gücü takımı maç boyunca rakip takım karşısında üstün oynadı.    
    Maç sonunda Polis Gücü rakibini 66-60 sayı farkıyla yenerek gülen taraf oldu. Dostluk maçına Edirne Emniyet Cemil Ceylan, Dedeağaç (Aleksandrapoli) Emniyet Müdürü Tsouknadis İoakim, Yunanistan’ın Edirne Başkonsolosu Katerina Varvarigu, Edirne Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve çok sayıda polis katıldı.
    Dostluk maçı nedeniyle bir açıklama yapan Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, komşu ülkelerin yakın illerinin emniyet teşkilatlarıyla ikili işbirliği çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Karşılaşılan sorunların ortak olduğunu ifade eden Ceylan, “Bu nedenle işbirliğimizi kuvvetlendirmemiz gerekiyor. Geçen hafta Bulgaristan’ın Kırcaali Polis Teşkilatıyla bir dostluk maçı yaptık. Bugün de Yunanistan’ın Dedeağaç Emniyet Müdürü başkanlığındaki heyeti misafir ediyoruz. Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptıkları davete katıldıkları için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Dedeağaç (Aleksandrapoli) Emniyet Müdürü Tsouknadis İoakim ise Türk polisinin kendilerini davet etmelerinden şeref duyduklarını belirterek iki ülkenin iki kenti emniyeti arasında çok iyi bir işbirliğinin bulunduğunu ifade etti.

Kaçak göçle mücadele konusunda ortak çalışmalarının bulunduğunu belirten İoakim, birlikte yürüttükleri çalışmalar ve davet için Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan’a teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER