ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2014 Salı 16:23

"Türk futbolunun geride kalma sebebi..."

"Türk futbolunun geride kalma sebebi..."

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal: "Balık baştan kokar, baştaki adam doğru vizyona sahipse ekip gelişim sağlar."


Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Ünal Aysal şunları söyledi:

Galatasaray'ın bu sezon 4. Yıldız hedefi için her şeyi yapacağını ifade eden Başkan Ünal Aysal, "Galatasaray, 4. Yıldızı bu sene almak için her şeyi yapacak, her şeyi derken elimizdeki bütün sportif ve mali imkanları kullanacak. Galatasaray 4. Yıldızı almazsa tabi ki dünyanın sonu değil ama almamız gereken ve hakkımız olan bir yıldız bu. Muhakkak benden sonraki yönetimler bunun için her şeyi yapacaktır" diye konuştu.

Teknik direktör Prandelli'nin çok deneyimli bir isim olduğunu altını çizen Başkan Ünal Aysal, "Geçen gün adaylarımızın konuşmalarını dinledim, söz birliği yapılmışçasına teknik direktör Prandelli konusunda hem fikirler, böyle bir değişime zaten ihtiyaç olduğunu sanmıyorum. Hocamız daha yeni geldi. Çok deneyimli bir hoca ve Türkiye'nin alışması gereken profillerden bir tanesi. Benim çok desteklediğim ve ümit bağladığım bir hoca, inşallah bundan sonra da görevine devam edecek ve Galatasaray bu sene Türkiye liglerinin en başarılı takımı olacak. Bu konuda Prandelli'ye güvenmeliyiz" dedi.

Başkan Aysal açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"Türk futbolunun geride kalmasının sebebi, Türk spor yönetimlerinin vizyon eksikliğidir, biz böyle bir sorun, problem yaşamasaydık bugün milli takım, Avrupa'da daha farklı bir noktada olurdu. Diğerlerinden çok daha başarılı olurdu. Vizyonumuzun geniş olduğu dönemleri geçmişte gördük ve ne kadar başarılı olunduğunu gördük. Futbolculara sorun yıkılmak isteniyor, sorun oyuncular da değildir. Problem kurumların başındakilerdedir. Balık baştan kokar, baştaki adam doğru vizyona sahipse ekip gelişim sağlar."

Başkan Ünal Aysal, başkan adayları için ise, "İkisi de aslan gibi, tahmin ediyorum şu masaya oturdukları vakit onlar da bir genç kadar dinamik olabilirler. Yöneticilerin dinamizmi yaşlarında değil, vizyonlarında zekalarında ve cesaretlerinde yatar. İki başkan adayımız da cesur, vizyon sahibi, zeki kişilikler, en az benim kadar başarılı olabileceklerine inanıyorum" şeklinde konuştu.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER